ojeja

Members
 • Content count

  154
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

ojeja last won the day on January 4

ojeja had the most liked content!

Community Reputation

33 Excellent

1 Follower

About ojeja

 • Rank
  Yappies
 • Birthday

Recent Profile Visitors

340 profile views
 1. wibrysy służą do "ostrzegania" szczególnie jak jest ciemno, że coś znajduje się blisko pyska (ściana, meble itp) przez co chronią go przed uszkodzeniem głowy czy też nosa. Na pewno mu odrosną, ale jaka jest ich "prędkość" odrastania, to trudno powiedzieć. W każdym bądź razie nie martw się, ani się nie spostrzeżesz jak będzie je miał ponownie
 2. z jakiegoś stowarzyszenia/klubu czy ze związku kynologicznego (na pieczątce jest nazwa)?
 3. nie, po prostu są różne linie hodowlane. Niektóre mają psy o drobniejszej budowie, a inne o budowie masywniejszej. Jeśli decydujesz się na psa tej rasy, to przypuszczam że nie jest, nie będzie to twój pierwszy pies i posiadasz wiedzę na temat wychowania/postepowania z psem. Tym bardziej że rotek (i nie tylko) to nie jest pies "dla każdego". Jest to pies wymagający konsekwencji w prowadzeniu. Dlatego jeśli chcesz psa tej rasy, to proponuję ci poszukać dobrych, sprawdzonych hodowli w Związku Kynologicznym
 4. trudno powiedzieć, ponieważ zdjęcie jest niewyraźne. Ale patrząc uwaznie, trochę przypomina pchłę. Jeśli możesz zrobić zdjęcie jeszcze raz, tylko wyraźne to prędzej bedzie można stwierdzić jaki to robak
 5. jeśli nie masz możliwości pojechac do weterynarza, to poproś o wizytę domową. Zadzwoń, opisz problem i umów się jak to jest możliwe jak najszybciej.
 6. u weterynarza. Jeśli masz szczeniaka, to wet ustali terminy szczepień
 7. nos odbarwia się czasem. Jest to związane z porą roku. Zimą nos się rozjasnia, jest to związane z niedoborem światła słonecznego, natomiast latem nos jest idealnie wybarwiony.
 8. któreś z rodziców być może był husky. Rasowość psa potwierdza metryka, na podstawie której możesz (aczkolwiek nie musisz) wyrobić w ZK rodowód. Jeśli nie posiadasz metryki, to niestety, ale twoja psinka nie jest psem rasowym, a jedynie w typie rasy (i to też nie wiadomo do końca)
 9. w/g mnie i jedno i drugie. Adresówki mają to do siebie, że lubią się gubić. Wówczas jeśli psiak się zagubi i nie ma adresówki, można znaleźć własciciela sprawdzając chip. Chip powinien być oczywiście zarejestrowany w bazie danych ( dog id, safe animal itp.), bo sam chip jeśli nie jest zarejestrowany jest bezużyteczny.
 10. nie doszukuj się rasy w kundelku. Pies, który nie ma metryki potwierdzającej jego pochodzenie jest kundelkiem. Poza tym, na podstawie tego zdjęcia, trudno jest cokolwiek stwierdzić
 11. jest mieszańcem/kundelkiem (co wolisz). Na podstawie twojego "opisu", trudno stwierdzić podobieństwo do jakiejkolwiek rasy.
 12. niszczy bo się nudzi. Wet dobrze ci powiedział, to jest normalne zachowanie psa w jej wieku, psa, który się nudzi i znajduje sobie sam zajęcie. A że akurat jest to forma zajęcia destrukcyjna ... to ma to taki skutek że zwracasz na sunię choć trochę uwagi. Pies nie jest dodatkiem do podwórka (z twojej wypowiedzi wnioskuję ze na podwórku mieszka), ani alarmem. Nie powinien stanowić dodatku równiez na zasadzie "bo sąsiad ma to ja też". Pies to stworzenie, które potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Szczególnie jeśli to jest młody pies i na dodatek mający przykre doświadczenie z człowiekiem, ale jeszcze temu człowiekowi (nowemu) ufa. Same zabawki które szybko ją nudzą, nie zastąpią jej zabawy i bycia z tobą. Nie, nie musisz jej oddawać, a tłumaczenie że nie potrafisz się nią zająć to tylko wymówka z twojej strony. Poświęc jej trochę czasu, baw się z nią, rzucaj jej piłkę, ucz podstawowych komend. Chwal za kazdym razem jeśli wykona to o co ci chodzi. Nie zniechęcaj się przy pierwszych niepowodzeniach, bo zanim sunia załapie czego od niej wymagasz, to trochę czasu minie. Ale trzeba być cierpliwym, a na efekty trochę poczekać.
 13. zarówno szczeniak jak i prawdopodobny ojciec to kundelki
 14. kundelek, poza tym cięzko na podstawie ciemnego zdjęcia, oraz pozycji psa stwierdzić co kolwiek
 15. weterynarz ci powie czy to coś poważnego czy nie

Media społecznościowe

Dodaj nas