Silvery

Members
 • Content count

  142
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Silvery last won the day on January 17

Silvery had the most liked content!

Community Reputation

26 Excellent

About Silvery

 • Rank
  Yappies
 • Birthday
 1. Dlaczego? Dlatego (cytat ze strony Barfny Świat): Podstawą diety jest podawanie psom, kotom i fretkom wyłącznie surowego pokarmu, który powinien jak najbardziej zbliżyć się do pożywienia, jakie zwierzęta te spożywały w swych naturalnych warunkach. BARF opiera się na idei, że nasze domowe drapieżniki są doskonałymi organizmami stworzonymi przez lata ewolucji i przystosowanymi do określonego, najlepszego dla swego gatunku, rodzaju pożywienia. Dieta współczesnych czworonogów powinna zatem naśladować dietę ich przodków - dzikich psowatych, kotów afrykańskich i tchórzy oraz żyjących również dziś na wolności przedstawicieli gatunków. Pod względem metabolicznym nasze domowe zwierzęta nie różnią się bowiem od swych dzikich krewnych, którzy zjadają upolowane przez siebie ofiary w całości, wraz z wnętrznościami i kośćmi. Składniki diety BARF powinny odzwierciedlać rodzaje, zróżnicowanie oraz proporcje takiej właśnie naturalnej diety. Surowe mięso wraz z kośćmi i wszelkimi podrobami, jaja oraz ryby zawierają świeże, niezbędne dla organizmu aminokwasy, witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe. W diecie tej nie występują wysokoprzetworzone produkty, sztuczne konserwanty i barwniki. BARF nie zawiera produktów zbożowych, bogatych w węglowodany, których drapieżniki nie potrafią właściwie wykorzystywać oraz gluten, który niszczy ich jelita. Surowy pokarm zapewnia natomiast odpowiednią ilość enzymów, przeciwutleniaczy i bakterii, dzięki którym nasze czworonogi mogą prawidłowo funkcjonować. Jeśli po przeczytaniu tego wyimka dalej nie będziesz pojmować, to trudno, taka się widocznie urodziłaś. Aha, pustosłowie, że psy przez tysiące lat bytowania z człowiekiem zmieniły swoje preferencje żywieniowe, nie zmieni faktu, że budowa uzębienia psa, przewodu pokarmowego i jego metabolizm są dokładnie takie same jak u dzikich pobratymców psa. Sęk w tym, że nie jest to wybór psa. I tak jak rozumna matka nie karmi swego dziecka fast foodami, tak rozumny właściciel czworonoga nie karmi go psimi odpowiednikami fast foodów. Jeśli komuś się nie chce, czy nie stać go, by karmić psa po ludzku, czyli po psiemu, to przecież nie musi mieć psa. Tak jak nie musi kupować niby rasowego psa z szemranych hodowli, bo nie stać go na psa z rodowodem. Wystarczy udać się do najbliższego schronu...
 2. Gdy dotkniesz BARF-u, to uwierzysz, jak św. Tomasz w zmartwychwstanie Chrystusa, po dotknięciu jego ran. Tu masz wszystko podane na tacy: http://www.barfnyswiat.org/ Czytaj i myśl samodzielnie, aby Twój pies był zdrowy i szczęśliwy oraz dobrze mu się powodziło na ziemi. Amen.
 3. Jak w tym dowcipie: Spotyka się dwóch kolesi i jeden mówi : - Stary, mam problem z żoną i to przez przejęzyczenie. - Ty, a wiesz, że ja też! - Tak? A jak się przejęzyczyłeś? - Żona wróciła z zakupów i chciałem jej powiedzieć "masz brzydką torbę ", a powiedziałem "masz brzydka mordę ". A ty jak się przejęzyczyłeś? - Ja przy obiedzie... chciałem powiedzieć "podaj mi sól", a powiedziałem "zmarnowałaś mi życie ty stara krowo".
 4. Nie wierz we wszystko co słyszysz w telewizorze. No, chyba że sam jesz jakąś ludzką karmę zbilansowaną. Bo te wszystkie schabowe z kapustą, mielone panierowane, pierogi ruskie i inne ziemniaki z koperkiem za cholerę nie są zbilansowane.
 5. Co Ty pleciesz? Nie ma takiego związku.
 6. Kotku, za przeproszeniem, fajnego weta trafiłaś, nie ma co: jak sraczka, to RC, na którym jest najwyższa marża dla weta. Co tam badania laboratoryjne, co tam wykłady na Wydziale Weterynaryjnym (pewnie już zapomniane), najważniejsze jest ludowe mniemanie, że jak biegunka, to od jedzenia, które psu nie podpasowało. Wiedz kotku (za przeproszeniem) zatem, że biegunka może świadczyć nie tylko o złej diecie, ale o poważnych chorobach ogólnoustrojowych, takich na ten przykład jak: nadczynność tarczycy, choroba Addisona, niewydolność trzustki, choroby nerek, choroby wątroby, nowotwory, parwowiroza, koronawiroza, nosówka. Moja rada: poszukaj weta ze specjalizacją chorób psów i kotów.
 7. Wet nie wie (bo leczy w ciemno), a my mamy wiedzieć na podstawie kilku - na dodatek kiepskich - zdjęć? Przede wszystkim zmień weta na takiego, który nim przypisze psu coś do psikania i smarowania, zrobi mu najpierw podstawowe badania w celu zdiagnozowania psa - choćby pobierze zeskrobiny ze skóry. Wiem, że większość wetów - szczególnie w małych miejscowościach - to nadal omnibusy znające się na wszystkim, ale coraz częściej można już spotkać wetów ze specjalizacją weterynaryjną w zakresie chorób psów i kotów. I takiego weta szukaj. Krosty na skórze psa mogą być objawem różnych schorzeń, począwszy od alergii pokarmowej i kontaktowej, po choroby na tle bakteryjnym, choroby pasożytnicze i zaburzenia wewnętrzne (np. nadczynność lub niedoczynność tarczycy). Ponieważ karmisz psa jakimiś przemysłowymi wynalazkami, zacznij przede wszystkim karmić go po ludzku, czyli po psiemu. Podstawą psiej diety musi być mięso (najlepiej surowe, w różnej postaci), z niewielkim dodatkiem jakiegoś gotowanego wypełniacza (ryż, kasza, makaron) i suplementów.
 8. Serio. Tak jak poprzednio.
 9. Wyciśnij ropę aż do krwi, zajodynuj (potem jeszcze kilka razy posmaruj jodyną) i zagoi się. Jak na psie.
 10. Najlepiej tym co jest zgodne z psią naturą - czyli czystym, żywym (surowym) mięsem przede wszystkim, plus mięsne kości, podroby, jaja, ryby. To się nazywa dieta BARF. Szczegóły tu: http://www.barfnyswiat.org/
 11. Najlepiej takiego nagiego z włosami:
 12. To przez pogodę. W czasie deszczu dzieci się nudzą. I psie dzieci też. https://www.youtube.com/watch?v=4gH5EP5hcDs Zapewnij mu trochę rozrywki. Najlepiej w postaci drugiego pieska wziętego ze schronu. Bo co dwa psy, to nie jeden.
 13. Daj ogłoszenie na Olxie, w dziale "Zwierzęta - za darmo" - koniecznie ze zdjęciami i zachęcającym opisem.
 14. Nic. Uzbroić się w cierpliwość i nie ingerować w psie relacje. Psy, czyli suki dogadają się - raczej prędzej, niż później.
 15. Do kompletu (ksywek) brakuje tylko, byś zaczęła pod ich wezwaniem rozmawiać tu sama z sobą. Ale to już było. Na innym psim forum.

Media społecznościowe

Dodaj nas