Sign in to follow this  
Followers 0
Guest MsSuomka

Pies ma czerwoną skórę

12 posts in this topic

Witam, moj pies owczarek szkocki collie ma czerwona skore na brzuchu. Mysle, ze sa to odparzenia od goraca i tego ze bardzo lubi lezec na brzuchu. Co zrobic, czym to posmarowac lub przemyc? W tym tygodniu zupelnie nie mam jak sie z nim wybrac do lekarza, dlatego prosze tu o pomoc. Obciac mu tam kudly? Bo ma bardzo duze i moze to przyspieszy gojenie. Nie byl ostatnio myty wiec nie jest to uczulenie na zaden szampon, a i na reszcie ciala skora jest biala. 

Moze to też być alergia kontaktowa, zobacz na czym najczęsciej pies lezy? Moze to np podloga umyta Domestosem ?

Albo kłująca trawa ? Trzeba zastosowac jakąćś masć przeciwuczuleniową pewnie sa takie w aptece bez recepty. .

Jesli ma strupki to moze jakaś pchla się na nim zagnieździla ?

Witam,mam nadzieję że może tu ktoś mi pomoże.

Zacznę może od początku,mam 2letnią bokserkę.

Od 8msc próbujemy się uporać z drapaniem suczki aż do krwi.

Byliśmy już u BARDZO wielu weterynarzy przez to można już powiedzieć,że straciliśmy wiarę w to że w końcu ktoś jej pomoże.

Każdy weterynarz wymyślał swoją chorobę i truł ją zastrzykami,następni sterydami -które pomagały jej owszem ale do czasu połknięcia ostatniej tabletki.

Nie wiem już, czy może to alergia,czy może to kwestia psychiki?

Objawy które suczka ma to :

prześwity w sierści w środku uszu na końcach wielkie strupy, które wyglądają jakby miały zaraz odpaść,wydrapanie

aż do krwi pod szyją i rany na sutkach od drapania, wylizywanie między pazurami na łapkach,czasem dość ostre drapanie w okolicach oczu.

Suczka była już na 2miesięcznej diecie karmy

ale to również nic nie dało.może próbować jeszcze na samych rybach?

Ale to również sama nie wiem, czy to alergia na pokarm.

Proszę o pomoc.

To moze być alergia pokarmowa, ale konkretnie na co - to tylko metoda prob i błędow mozna sprawdzic.

Mozna tez pojechac do dobrej kliniki weterynaryjnej, najlepiej takiej przy Uniwersytecie Przyrodniczym / nie wiem skąd jesteś/ , ba to moze byc jeszcze atopowe zapalenie skory , lub jakaś choroba autimmunologiczna. Psa trzeba bardzo dokladnie przebadac.

nie zgadzaj sie na dawanie sterydow - gdy nie ma postawionej dobrej diagnzy

sterydy to naprawde ostatecznosc

a moze sprobuj troche poBARFowac?

slyszalam o psach, ktore mialy "alergie na wszystko", a po przejsciu na BARF nagle przestawaly sie drapac/miec wypryski na skorze itp itd  

To prawda, choć czasem diagnoza jednak okazuje sie inna.

Sróbowałabym psa przestawic na Barf i odstawic sterydy, jesli po kilku tygodniach nie będzie efektu- przebadaj psa dokladnie w jakiejś klinice uniwersyteckiej. Bo bywaja choroby autoagresywne objawiajace się właśnie zmianami skórnymi.  Z tym,ze sterydy trzeba odstawic pod kontrola weta.

A czy któryś z wetów zaproponował dietę eliminacyjną czy tylko karmy "dla alergików"?

Niestety. Jak się leczy to trzeba wiedzieć co sie leczy. Stawianie dignozy "na oko" częstokroć jest zawodne. Rozsądek nakazuje w pierwszej kolejności eliminacje pasożytów skóry tych zewnętrznych i wewnętrznych np. za pomocą Advocate. Następnie badanie mykologiczne i bakteriologiczne wymazów ze skóry, zeskrobin i włosów. Podawanie sterydów to jedynie  znoszenie objawów a to nie jest docelowe leczenie.

Zgadzam się  w 100% i gratuluje rozsądnego,odpowiedzialnego podejścia. Szkoda ze niestety większość osób woli stawiać diagnozy na własne oko niż udac się do dobrego weterynarza.

Byłam już u trzech weterynarzy ,którzy "polegli" i odesłali mnie do specjalisty chorób skórnych u psa, ale moja pięcioletnia sunia najadła się tylko antybiotykówi oraz sterydów  które  nie przyniosły  widocznie większej poprawy...podobno u jej rasy tj,colli jest to choroba nieuleczalna.Ma mieć robione testy alergiczne choć nie bardzo wiem w czym miałyby one pomóc jeśli okarze się że jest np. uczulona na roztocza...Nie wiem co robić nie stać mnie na drogie karmy ani na drogie długotrwałe  leczenie mam dwoje dzieci i w tej chwili wydaję więcej na leczenie psa niż na nie.Wszystkie środki i leki przepisane dla niej działają doraźnie..nie likwidują przyczyny tyklo zaleczają objawy, gdybym odstawiła leki wszystko wróciłoby do poprzedniego stanu ...co mam robić?

Jeszcze raz polecam wizyte w klinice Uniwersyteckiej w celu wykluczenia , bądź potwierdzenia choroby autoimmunologicznej. Bez odpowiednich badan dalej będziesz błądzic po omacku, wydawac kasę, a psu nie bedzie lepiej.  Warto też przebadac psa pod kątem hormonalnym.

Witam, mam problem z moim kundelkiem. Pod ogonem zrobiło mu się odparzenie lekarz podał jakiś steryd i kazał pryskac oktaniseptem. Pies jest agresywny, jak prysne to walczy na mnie, wiem, że to go boli ale już tracę nadzieję bo zaczynam się go bać. Jak mogę mu pomóc? ??