Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Xawier

katalog hodowli

6 posts in this topic

Tutaj znalazlem trochę opisów hodowli

www.artykuly.zoolandia.pl/pies,hodowle,27.html

może komuś się przyda

Temat jaki chce poruszyć to wadliwe hodowle. Właściciele zapomnieli ,że są zwierzętami. Zachowują sie jak zwykli biznesmeni i dopuszczają chore matki. Przykładem może być hodowla SonGo z Częstochowy ,świadomie podaj tą nazwe ponieważ Pan który ją posiada za bardzo skupił sie na zarabianiu pieniędzy. Prawie połowa psów posiada "wadliwy tył" najczęściej maszczenie pręgowane odziedziczone po matce,co skazuje psa na ,życie w stresie. Pies z problemami typu dysplazja nie może prowadzić normalnego życia. Psy tej rasy potrzebują dużego wysiłku i godzin spaceru. Choroba przekazywana z pokolenia na pokolenie nie pozwala psom na normalne ,spokojne, zrównoważone życie.Nie polecam nikomu kupno psa z tej hodowli. Są przypadki w których właścicie po problemach "behawioralnych" ,które są spowodowane ciągłym bólem oddają psy do Pana Mirka(jeśli pies jest chory sam tego nie proponuje). Jeśli pies jest zdrowy sprzedaje go ponownie ,jeśli nie nie pozwala mu na pozostanie w swoim stadzie świadomie skazując go na prawdopodobne uśpienie(bo kto chce chorego psa). Nawet ten hodowca ,który uważa sie behawiorystą nie chce mieć chorego psa. Świadomie sprzedaje chore psy z lekarskim zaświadczeniem ,które potwiedza o ich zdrowiu.Są ewentualnie troche tańsze. Pieski,suczki po kilku miesiącach okazują sie "wadliwe" ze względu na problemy z łapami. Kilka psów zostało już uśpionych, część ludzi posiadająca psy z tej hodowli ,albo oddaje psy ,albo po jakimś czasie trafiają do uśpienia z powodu tyłu. Nie mam dobrego zdania na temat tego Pana i nie polecam jego hodowli od lat dopuszcza suke która bardzo dawno temu zdobyła 1 miejsce. Teraz jak obserwuje tę suke na jego filmikach ,które są mądrze wybierane ,widać problemy z "tyłem". Pozdrawiam wszystkich właścicieli ,słowo hodowca zawsze bedzie mi się kojarzyć z biznesmenem.     

Owczarki to piękna rdzenna rasa i uważam ,że powinny zostać tam skąd je ludzie przywieźli .W naszym chorym kraju nie są najczęściej spełnionymi psami a tylko maszynkami do zarabiania pieniedzy na wystawach. Pozdrawiam 

Witam. Mamy przyjemność poinformować, iż na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku na świat przyjdą szczenięta rasy MOSKIEWSKI PIES STRÓŻUJĄCY.

Ojcem jest wspaniały przedstawiciel swojej rasy Wasyl z hodowli Orsłan, matką jest również cudowna suczka o imieniu Rika pochodząca z ukraińskiej hodowli

Imperiya Kesh. Więcej informacji na stronie hodowli MOSKIEWSKIE RANCZO - www.moskale.pl  Zapraszamy do rezerwacji.

"najczęściej maszczenie pręgowane odziedziczone po matce,co skazuje psa na ,życie w stresie."

Padłam :)

Cały post jest chaotyczny i niewiele z niego wynika. A jak się oczernia jakąś hodowle to nalezy się przedstawic z imienia i nazwiska. 

Ja ze swojej strony mogę polecić stronę http://www.psiaki.net.pl  jest to serwis z ogłoszeniami psów rasowych na którym można przejrzeć hodowców ze swojej okolicyi wybrać odpowiednią. można tam również wystawić psa na sprzedaż, oraz porozmawiac na rorum z innymi kupującymi lub sprzedającymi psy.