Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Yuki

Kurs posłuszeństwa

10 posts in this topic

Czy ktoś was próbuje to ćwiczyć? Ja tak ale mam pewne problemy:

*chodzenie psa przy nodze

*położenie ją kiedy stoi (chyba wiecie o co mi chodzi?)

Więc szczerze mówiąc lepiej jej idą takie sztuczki albo zwykłe powtarzanie komend.

Jakie postępy robi wasz pies?

moja nie miałaby szans wygrac takich zawodów.

Z tego co pamiętam,to masz SH,a ta rasa kompletnie się do tego nie nadaje :)

To częściowo źle pamiętasz, bo posiadam także mieszańca.:)

To z nim próbuję ćwiczyć, a tak na marginesie, to moja syberianka zna kilka komend.[smile]/lib/editor/editor/images/smiley/msn/emoticon_oczko.gif[/smile]

Miałam na myśli,to że husky bardzo łatwo i bardzo szybko się uczy,ale nie zrobi tego za nic ,tylko jak jej się opłaca,nie wykona komendy tylko po to by uzyskać pochwałe lub zrobić przyjemnośc właścicielowi jak labrador np.

Boże, czy ja mówię po chińsku?!

Moja 6-letnia Figa uczona jest posłuszeństwa (mix onka)

A Juna (SH) zna kilka komend i je zrobi bez smakołyka. Np. siad, łapa, piona albo hop.:)

No , ja uczę swoją małą komend ma prawie 4 miesące i potrafi :  siad , waruj , ukłon , obrót , zostaw ( nie bierze czegoś do puki jej nie pozwolę ) ,weź (zwolnienie z zostaw), zostań , do mnie . Teraz uczymy się :  dostawawania do nogi , łapa , slalom między nogami oraz chodzenie przy nodze.  Ale jeśli chodzi o  zawody to raczej nie . Jak już to prędzej w rally-o :)

Jest taka opcja jak "edytuj"[smile]/lib/editor/editor/images/smiley/msn/emoticon_cfaniak.gif[/smile]

Trenujemy tak amatorsko, jeśli już weźmiemy udział w zawodach to raczej rally-o, na obi u nas nie ma szans bez pomocy doświadczonego instruktora :). Mam możliwość pójścia w klubie na obedience, ale się wstrzymuję, bo agility mi póki co bardziej pasuje.

Chodzenie przy nodze idzie mu całkiem fajnie, w zależności od rozproszeń. Teraz jest w takim wieku, że hormony całkowicie mu mózg przeżarły i jak widzi jakiegoś psa to automatyczne skupienie na nim. Walczę z tym, chociaż dużo osób mówi, że będzie bardzo trudno. Kilka razy udało mi się skupić go na sobie w takich wypadkach, ale i tak czasami łeb mu latał za psem...

Bez  pomocy instruktora w Obi raczej nie ma szans. To dosyć trudny sport. Nie wystarczy psa nauczyć komend. Wszystko musi być doprcaowane do perfekcji!

www.szkoladlapsa.waw.pl