Sign in to follow this  
Followers 0
Guest sara123

Zabawki

17 posts in this topic

Chciałam polecić ''piłeczkę treningową''.

Jest to zwykła piłka z małym otworkiem, przez który do środka można wrzucić smakołyki dla psa. Zabawa polega na tym, że piesek ma turlać piłeczkę, a z niej wylatywać bedą smakołyki. Natknęłam się na tą zabawkę w sklepie zoologicznym i od razu kupiłam dwie dla moich urwisów. Moje psy bardzo szybko załapały o co chodzi! Teraz od czasu do czasu mają świetną zabawę.

Tutaj mam link do podobnej piłeczki do mojej (moja piłeczka też jest z firmy ''Trixie'')--> http://www.krakvet.pl/trixie-pilka-treningowa-3491-p-1398.html

Polecam także tzw. sznurki, kupiłam moim psa jeden dłuższy, myślałąm że bedę musiała się z nimi przeciągać, ale nic z tego. Od razu zaczęły nawzajem się przeciągać, dzięki tej zabawce potrafią się same sobą zająć.

link--> http://www.krakvet.pl/trixie-gryzak-bawelniany-54cm-3274-p-3806.html

Pozdrawiam!

A ja, choć zabawek kupiłem dla młodej kilka (między innymi dwa rodzaje sznurów do przeciągania, piłkę z "wyrzutnią' oraz taką na sznurku - to akurat polecam gorąco, bo DOSKONALE imituje uciekającą ofiarę) wolę zabawki zrobione własnoręcznie; szczególnie angażujące psi umysł.

Co ciekawe - młoda nawet chętniej bawi się związanymi skarpetami niż kupionym szarpakiem, a kula-smakula z piłki tenisowej sprawdza się tak samo jak taka plastikowa. 

Dla zwierzaków, które nie bardzo angażują się w zabawę gdy mają się zająć same sobą - warto sklecić tzw. inteligentne zabawki w kórych pochowamy różne smakołyki a zadaniem psa będzie rozpracowanie łamigłówki by się do nich dostać (kilka pomysłów jest tutaj: http://newdog.pl/w-czasie-deszczu )

Świetny pomysł robić samemu zabawki dla pupila.

Tylko mam nadzieję, że te zabawki są trwałe, bo dla moich dwóch ważących zaledwie 5kg i 7kg piesków, nie ma rzeczy ''niezniszczalnych'' - oznacza to, że każdą zabawkę w końcu rozgryzą. Już nie raz musiałam wymienić tzw. ''sznurki'', bo je rozgryzły, gdy kupiłam im piłkę do tenisa rozgryzły ją i taki sam los spotkał jeszcze m.in. piłkę kauczukową, piszczące zabawki i pluszową poduszeczkę :( . Gdy od razu po zabawie nie zabiorę i nie schowam im tej rzeczy to po prostu już jej nie będzie. Obawiam się, że niedługo znowu bedę musiała zrobić ''przegląd zabawek'' i kupic pare nowych, bo tamte nie będą sie już nadawały do użytku. Nigdy nie miałam jeszcze takich psów niszczycieli :D.

Bardzo podoba mi się ten pomysł z własnoręcznym wykonywaniem zabawek, na pewno zajrzę na stronę ;).

Ja również polecan kulę smakulę . Niestety jest to tylko zabawka dla yorka gdyż na ząbki jack russel teriera jest za delikatna :-(. W domu mam dużo sznurów które nawet dobrze się trzymają . Polecam również zabawki KONG i jego podobizny. Uchowała się tylko jedna piszczałka . Na domową zabawkę dobrze sprawuję się rolka po papierze toaletowym

rolka po papierze, w pełni popierm, mój mały też je uwielbia. ale przy szczeniakach bym nie polecała (a nóż im przyjdzie do łebka ,żeby ten papier zjeść ?a przecież celulozy się nie strawi) .

najlepsza zabawka w przypadku mojego to chyba świeżo rozłożone prześcieradło, które może porozrzucać po swojemu :)

formalnie możnaby to wiązać z przygotowywaniem sobie posłania, ale w rzeczywistości to dla niego świetna  zabawa :)

Zgodzę się z wami, przed moimi dwoma pieskami miałam jeszcze dwa i one uwielbiały się bawić rolką od papieru toaletowego, a jak dam teraz moim psą to w parę sekund rozgryzą, pierwszy raz trafiły mi się takie ''żarłacze''.

W przypadku moich psiaków jest jeszcze tak, że najlepszą zabawą jest gonitwa z kotem lub zapasy między sobą- a oglądanie takich zabaw jest bezcenne ;).

Pozdrawiam!

Dla średnich i dużych psów polecam drewniane zabawki. Mój pies je kocha. Większość z nich świetnie nadaje się do aportowania, a drewno jest nietoksyczne. Tylko problem jest, jak drzazga utknie psu w gardle, ale mojemu psu nigdy to się nie zdarzyło i prawdpodobnie nie zdarzy.

Odnośnie kuli smakuli to jest jeszcze taka dla dużych psiaków. Producentem jest firma Karlie. Piłka jest na prawdę duża, ma chyba ponad 10cm średnicy i ścianki grube na 1cm. Moich znajomych amstaff ma taką, miętosi ją aż piłka zgniata się na płask, ale po roku miętoszenia nadal jest cała.

Ja z kolei mam taką dużą piłkę na sznurku o średnicy 20cm oraz super rzecz - piłka jajko. Moja boksia ma poprostu ubaw przedni z tych zabawek. Duża piłka na sznurku pływa, jest do kopania i przeciągania, nie daje się nadrgyźć, piłka do zabawy z innym psem. A jajko jest do zabawy w pojedynkę. Sara biega za nią i uparcie chce ją złapać, a piłka zawsze jej ucieka. W pietnaście minut psisko jest zmęczone i szczęśliwe. Zabawki znalazłam w takim sklepie toys4dogs.pl, fajne zabawki tam mają.

Ja kupiłem ostatnio w takim sklepie piszczącą kaczkę, czy coś takiego. Piesek się fajnie nią bawi, choć czasami za bardzo to słychać :) , ale idzie się przyzwyczaić. 

Ja polecam zabawki pachnące :)

ringa, sznurki i inne rzeczy są bardzo dobre i wytrzymałe.

Jak pies lubi pływac to polecam zabawki pływające, na płytkie wody, czyli nad morze niespecjalne. Ale na lince czemu nie:)

Ja mogę polecić pet pocket (osobiście mamy od nich tę wersję: https://www.pet-pocket.pl/boneplate2.html) . Zabawki bardzo dobre, bardzo wytrzymałe, funkcja stymulacyjna też na plus. Chociaz nie są najtańsze, to akurat naasza wersja ma dość przystępną cenę a już od pół roku trzyma się super. Inwestycja na naprawdę długi czas :)

Pet pocket bardzo lubię, nie tylko ja, ale i oba nasze psy ;) Jesli ktoś sie zasatnawia, to szczerze polecam sprawdzić, może byc nawt ta najmniej rozbudowana opcja na satrt. Wgl rozpoczęli akcję crawdfundingową (

) wiec bezie od nich coś nowego! 

Posted (edited)

Polecamy szarpaki dla psów z naszej firmy, :x

Zaprojektowany z pasją , dbałością o środowisko, wykonany ręcznie, podpisany własnoręcznym podpisem osoby, która dla Ciebie go wykonała.

• Materiały używane do produkcji szarpusiów Best Tug Toys, posiadają zaświadczenia od dostawców iż, spełniają wymogi rozporządzenia REACH. Zarówno materiał, jak i barwniki nie zawierają zakazanych w Europie substancji toksycznych. Materiały gwarantują elastyczność i trwałość. Wszystkie materiały zakupione są od polskich dostawców.
  • Dzięki swojej niewielkiej wadze i kompaktowym rozmiarom, szarpaki Best Tug Toys można bez problemu zabrać za sobą na spacer lub trening.
  • Szarpusie Best Tug Toys są wyjątkowe i dlatego pozwalają zbudować silną więź między psem i człowiekiem. Nasz produkt jest wynikiem wnikliwej analizy setek psów w trakcie zabaw i ćwiczeń.
  • Każdy szarpuś Best Tug Toys, posiada własnoręczny podpis osoby, która go wykonała.
  • Kolory Best Tug Toys są dobrane w taki sposób, aby były szczególnie widoczne dla psa. 
  • Wykonane w Polsce przez osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Więcej na: https://dogcessories.pl/szarpaki-best-tug-toys

Szarpaki.jpg

Edited by Łukasz Gorwa

Ostatnio zakupiłam bawełniany gryzak dla psa z tej firmy - https://www.beds4puppies.pl Maja tam też drewniane kości, nad którymi się zastawiałam. Tylko niepokoiłam się o drzazgi. Myślicie, że może być to niebezpieczna zabawka?