Sign in to follow this  
Followers 0
Guest korcia24

RR

8 posts in this topic

Od dłuższego czasu interesuję się rasą Rhodesian Ridgeback. Planują posiadać w przyszłości pupia tej rasy. Wiem, że są to psy z dużą potrzebą towarzystwa oraz ruchu. Jaki jest charakter rodezjana? Jak zachowuje się w domu? Jak traktuje inne zwierzęta? Ile kosztuje (ok.) szczenię rodowodowe? Czy rasa ma jakiejś specjalne wymagania? Czy jest tutaj jakiś właściciel roda, który mógłby mi coś o nich poopowiadać?

Proponuję zadzwonic do najbliższego oddzialu Zwiazku Kynologicznego. Popytac o hodowle tej rasy i ją odwiedzic.

Ok :)

A mieliście może styczność z tą rasą w realu (ja tylko widziałam) lub jest tu jakiś właściciel rodezjana?

Ja miałem - dwukrotnie miałem przyjemność szkolić takiego psiaka. To zwierzęta bardzo silne, zdecydowane, o dosyć silnym instynkcie łowczym (czy raczej trafniej byłoby powiedzieć, że lubią pracować nosem - bo sama pogoń ich nie interesowała). Są dość niezależne, jeśli właściciel nie wykaże się stuprocentową konsekwencją to nie ma najmniejszych szans na posłuch, ląduje w kategorii "mało interesujące dźwięki otoczenia".

Na rodezjanie nie da się niczego wymusić -albo odpowie niepewnością, albo oleje, albo odpowie rówie zdecydowanie co właściciel. Nietrudno je jednak sobą zainteresować, fajnie się dogadują z właścicielem i są karne, jeśli ktoś wie, jak do nich podejść. Są nieuciążliwe w pielęgnacji, w domu w zasadzie idealne - trochę pieszczochy, trochę zabawowe świry. 

Fajne zwierzaki, no i przepiękne.. Ach - w obejściu z innymi psami,, nawet te mniej pewne siebie nie dają sobie wejść na głowę. I to praktycznie nigdy - oba rodezjany witały się z głową wysoko i takoż postawionym ogonem, choć do scysji nie dochodziło, nawet z równie pewnymi psami. 

No i podkreślam - są bardzo silne. Rodezjan nie umiejący za szczeniaka chodzić na luźnej smyczy to jest masakra, w obu przypadkach musieliśmy od tego zacząć tresurę bo po kilku minutach miałem krwawiące dłonie od wyrywanej smyczy. Nie mówiąc o tym, jak taki rodezjan potrafi dać w kość jak bawi się z nim w gonito i przepychanki..

Jak mogę polecić - hodowla mojej znajomej, odpowie chętnie na Twoje pytania:

http://www.sangoma.pl/

Dziękuję bardzo za tak rozwiniętą wypowiedź :)

Cieszę się, że ktoś tak się ainteresował : *

A Panią Edytę z Sangomy znam :) (nieosobiście :P)

Posted (edited)

Zapraszamy na stronę naszej hodowli RR : www.rudyurok.pl . Są tam nie tylko ogólne informacje o rasie, ale również o naszych doświadczeniach i o charakterze naszych suk, zwłaszcza mamusi Ezi. Pozdrawiamy!

Edited by Rudy Urok