Sign in to follow this  
Followers 0
Guest korcia24

RR

8 posts in this topic

Od dłuższego czasu interesuję się rasą Rhodesian Ridgeback. Planują posiadać w przyszłości pupia tej rasy. Wiem, że są to psy z dużą potrzebą towarzystwa oraz ruchu. Jaki jest charakter rodezjana? Jak zachowuje się w domu? Jak traktuje inne zwierzęta? Ile kosztuje (ok.) szczenię rodowodowe? Czy rasa ma jakiejś specjalne wymagania? Czy jest tutaj jakiś właściciel roda, który mógłby mi coś o nich poopowiadać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję zadzwonic do najbliższego oddzialu Zwiazku Kynologicznego. Popytac o hodowle tej rasy i ją odwiedzic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok :)

A mieliście może styczność z tą rasą w realu (ja tylko widziałam) lub jest tu jakiś właściciel rodezjana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem - dwukrotnie miałem przyjemność szkolić takiego psiaka. To zwierzęta bardzo silne, zdecydowane, o dosyć silnym instynkcie łowczym (czy raczej trafniej byłoby powiedzieć, że lubią pracować nosem - bo sama pogoń ich nie interesowała). Są dość niezależne, jeśli właściciel nie wykaże się stuprocentową konsekwencją to nie ma najmniejszych szans na posłuch, ląduje w kategorii "mało interesujące dźwięki otoczenia".

Na rodezjanie nie da się niczego wymusić -albo odpowie niepewnością, albo oleje, albo odpowie rówie zdecydowanie co właściciel. Nietrudno je jednak sobą zainteresować, fajnie się dogadują z właścicielem i są karne, jeśli ktoś wie, jak do nich podejść. Są nieuciążliwe w pielęgnacji, w domu w zasadzie idealne - trochę pieszczochy, trochę zabawowe świry. 

Fajne zwierzaki, no i przepiękne.. Ach - w obejściu z innymi psami,, nawet te mniej pewne siebie nie dają sobie wejść na głowę. I to praktycznie nigdy - oba rodezjany witały się z głową wysoko i takoż postawionym ogonem, choć do scysji nie dochodziło, nawet z równie pewnymi psami. 

No i podkreślam - są bardzo silne. Rodezjan nie umiejący za szczeniaka chodzić na luźnej smyczy to jest masakra, w obu przypadkach musieliśmy od tego zacząć tresurę bo po kilku minutach miałem krwawiące dłonie od wyrywanej smyczy. Nie mówiąc o tym, jak taki rodezjan potrafi dać w kość jak bawi się z nim w gonito i przepychanki..

 

Jak mogę polecić - hodowla mojej znajomej, odpowie chętnie na Twoje pytania:

http://www.sangoma.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za tak rozwiniętą wypowiedź :)

Cieszę się, że ktoś tak się ainteresował : *

A Panią Edytę z Sangomy znam :) (nieosobiście :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Zapraszamy na stronę naszej hodowli RR : www.rudyurok.pl . Są tam nie tylko ogólne informacje o rasie, ale również o naszych doświadczeniach i o charakterze naszych suk, zwłaszcza mamusi Ezi. Pozdrawiamy!

Edited by Rudy Urok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

Media społecznościowe

Dodaj nas