Sign in to follow this  
Followers 0
Guest nijaa

Jak pomóć psu aby się wypróżnił?

18 posts in this topic

Witam,

Mam problem ze swoim pieskiem, ponieważ mimo kilkukrotnych prób podczas spaceru, za nic nie może się wypróżnić. Byłam już z nim dwukrotnie u weterynarza, za pierwszym razem piesek dostał 2 zastrzyki, rozkurczowy i chyba przeciwbólowy, weterynarz wsadził mu palec w odbyt i zalecił podawać jedną no-spe na dzień. Piesek wypróżnił się na drugi dzień, wszystko było ok, za 4 dni na kontroli weterynarz znów wsadził palec w odbyt aby sprawdzić prostate, z którą wszystko ok, zalecił podawać mu parafinę i stwierdził, że wg niego nic mu nie dolega i po prostu może 'cierpieć' na taką przypadłość. Dodam, że piesek ma 2,5 roku i już nieraz miewał tak, że nie mógł się załatwić przez 1 góra 2 dni, zawsze miał dodawaną do karmy oliwę i koniec końców się wypróżniał. Teraz niestety potrafi próbować nawet 8 razy i nic. Dostaje  codziennie do karmy łyżkę parafiny, aktualnie przerzuciliśmy się na Josere Sensiplus, która jest ponoć lekkostrawna, wcześniej dostawał Purinę DogChow, (jagnięcina z ryżem). Piesek jest mieszańcem, wziętym ze schroniska za małego, waży ok20 kg, je suchą karmę, nieraz dostaję do niej troszkę kiełbaski czy szynki, kości nigdy nie dostawał i dostawać nie będzie. Proszę o porady i pomoc, bo mimo tego, że piesek nie ma twardego brzuszka, jest żywy, skory do zabawy, to męczy mnie to, że podczas spaceru nie może się załatwić i jemu na pewno też lekko nie jest.

Bardzo proszę o pomoc.

Oprócz oliwy/oleju, polecam dać też jogurt/kafir/maślankę :wink:

Możesz też kupić siemie lniane i ugotować w małej ilości wody, żeby zrobił się z tego taki "glut". Niektóre psy jedzą to samo, a innym trzeba dodać do jedzenia :wink: Siemie lniane dobrze działa na trewienie :yes:

A czy on pije dostatecznie dużo wody?

Można też przemyśleć zmianę żywienia z suchej na gotowane - posiłki są mokre a dodatek świeżych lub gotowanych warzyw zazwyczaj rozluźnia koopę.

Piesek pije dużo wody i cały czas ma do niej swobodny dostęp. Dzisiaj dostał ugotowane jedzonko, więc mam nadzieję, że coś go ruszy i zrobi ładną koopkę. Jeśli nie, to spróbuje z siemię lnianym. 

Dziękuję za porady! :)

Ugotowane to znaczy jakie? Trzeba wziąć pod uwagę, że na niektóre psy ryż czy ziemniaki mogą działać zapierająco. Podobnie gotowana marchewka (ryż, a potem ryż z marchewką to "pierwsza pomoc" przy biegunce).

Sucha karmę , w takim wypadku nalezy namaczac i dodawac oliwy, ale nie parafiny. Parafine daje sie jedynie doraźnie bo ona nie wchlania sie w jelitach. Rozmoczona sucha karma z dodatkiem oliwy/ z oliwek, sloniecznikowej, rzepakowej / lub łyzeczka smalcu. powinna rozwiązac problem. Po prostu dawaj pieskowi tulko rozmoczone suche. Widac nie moze jestc w 2 ratach - suche i wode. Pies ze skłonnościami do zaparć nie powinien jesc suchej, nienamoczonej karmy.

Ugotowane, znaczy marchewkę i kurczaka, bez ryżu :)

Faktycznie, już się zastanawiałam nad tą suchą karmą i na pewno odejdziemy od niej już na dobre. Ostatnio dostałam próbkę karmy Josera Festival, którą można podawać na mokro, tylko nie wiem czy podając mu ją tak nagle mu nie zaszkodze.  Znaczy chodzi mi o to, czy podawanie mu raz tego, raz tamtego nie wpłynie jakoś źle na jego żołądek.

Podczas popołudniowego spaceru piesek zrobił raz kupkę i była ok, ale później nadal próbował jeszcze ze 2 razy i nic :/

Ugotowane, znaczy marchewkę i kurczaka, bez ryżu :)

Faktycznie, już się zastanawiałam nad tą suchą karmą i na pewno odejdziemy od niej już na dobre. Ostatnio dostałam próbkę karmy Josera Festival, którą można podawać na mokro, tylko nie wiem czy podając mu ją tak nagle mu nie zaszkodze.  Znaczy chodzi mi o to, czy podawanie mu raz tego, raz tamtego nie wpłynie jakoś źle na jego żołądek.

Podczas popołudniowego spaceru piesek zrobił raz kupkę i była ok, ale później nadal próbował jeszcze ze 2 razy i nic :/

Każda sucha karme mozna podawac namoczoną . Nie ma zadnych przeciwskazan. Dle psa z problemami trawiennymi jest nawet wskazana w formie namoczonej. Dla poprawienia perystaltyki jelit mozna dodac do kurczaka z marchwią otreby pszenne, a takze mozna podac psu jakis probiotyk typu Trilac lub jogurt i kefir jak wspomniano wyzej.

Niestety nadal nic :/ mam wrażenie, że spróbowaliśmy już wszystkiego... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że piesek jest wesoły, ma dużo energii w domu i w ogóle i nic nie wskazuje na to, aby coś mu dolegało. Na spacerze wczoraj wieczorem i rano próbował kilka razy i nic. Nie chce żeby piesek się dłużej męczył, więc wybierzemy się dzisiaj znów do weta. Czytałam gdzieś, że zapchane gruczoły okołoodbytowe również mogą być przyczyną tego, że piesek nie może się wypróżnić, ale Happy nie ma innych 'objawów', które by na to wskazywały. Czy ktoś już miał z tym kiedyś styczność?

Niestety nadal nic :/ mam wrażenie, że spróbowaliśmy już wszystkiego... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że piesek jest wesoły, ma dużo energii w domu i w ogóle i nic nie wskazuje na to, aby coś mu dolegało. Na spacerze wczoraj wieczorem i rano próbował kilka razy i nic. Nie chce żeby piesek się dłużej męczył, więc wybierzemy się dzisiaj znów do weta. Czytałam gdzieś, że zapchane gruczoły okołoodbytowe również mogą być przyczyną tego, że piesek nie może się wypróżnić, ale Happy nie ma innych 'objawów', które by na to wskazywały. Czy ktoś już miał z tym kiedyś styczność?

Dziś jest dopiero drugi dzień odkąd napisałaś na forum, a my podaliśmy Ci propozycję jak możesz psu pomóc. Jeśli zastosowałaś się do naszych rad, to efekty mogą być nawet po kilku dniach. Nie możesz oczekiwać, że podanie jednej czy dwóch dawek oleju, kefiru czy siemia lnianego, zaraz zadziała przeczyszczająco na psa. Myślę, że musisz zastosować się do naszych porad i stosować to przez kilka dni.

Oczywiście idź do weta, sprawdź gruczoły-jak najbardziej :yes: I czekam na wieści co z psiakiem :wink:

Dokladnie, nie ma efektow po 2 dniach i nie ma mozliwosci w tym czasie wyprobowania wszystkiego.

Witam ponownie :) od przedwczoraj pies załatwia się w miarę normalnie, wydaje się jakby wszystko miało wrócić do normy. Przychodzi mu to jeszcze z małą trudnością, ale najważniejsze, że za drugim podejściem udaje mu się załatwić. Nowa dieta chyba zaczęła działać. Podajemy mu karmę josera festival z wodą (tworzy się sos) do tego dodajemy gotowanego kurczaka i raz dziennie łyżkę oleju. Jakby się coś zmieniło to dam znać ! Dziękuję za wasze porady i pozdrawiam  ;)

Super :) A nie zapomnij o kefirze albo jogurcie :) W razie zatkania mozna podac trochę zwyklego, słodkiego mleka.

Dodam,że z mlekiem trzeba uważać bo są psy uczulone na laktozę,sama miałam takiego owczarka.

W trudnych przypadkach parafina pomaga. A w lekkich zaparciach polecam unikać suchej karmy, zaś mokrą wymieszać z ugotowaną kaszą jęczmienną- takie menu przez kilka dni.