Sign in to follow this  
Followers 0
Guest DogFan

Golden Retriever pielęgnacja

34 posts in this topic

To się rzadziej zamyślaj. I spraw,zeby spacery staly sie dla was atrakcyjniejsze. Moze spacerowalbyś z kims kto też ma psa ? Zeby sie mogli pobawic? Moze rzucaj psu pilke, chowaj przedmioty zeby ich mogl szukac. Najpierw tak ,żeby widzial , potem mozna utrudnic. Ile Ty masz lat ? Bo czasem zachowujesz się jak 2-latek....

Popieram Pomme, szczególnie z tym drugim psem - super pomysł. Ja bym do tego jeszcze poobserwował psa, bo być może czegoś się boi w danej okolicy? Nie wiem, szczekających psów, albo jakiegoś hałasu?

Na zdjęciu wygląda na rozluźnionego, ale warto jednak się przyjrzeć - to też czasem powód przez który psy nie chcą wychodzić na spacery.

No i możesz dla pewności zbadać poziomy hormonów tarczycy - może to jego lenistwo, nadwaga i łakomstwo powstały z przyczyn medycznych..ale nie sądzę, myślę, że to zwyczajnie leniuch :)

Evodisch rada nie do wykonania. Skro rodzice kupuja psu najtańszą karmę to nie wydadzą kasy na badania.

dogfan  Jak to? Nie spacerujesz z psem codziennie? To jest golden retriever - potrzebuje dużej dawki ruchu.

Ja chodzę z moim na przynajmniej jeden dluuuugi spacer ( ok 2-3h w zależności od ilości wolnego czasu), biega rownież w parku dla psow z innymi psami ( wiem, ze nie wszędzie takie miejsca sa, ale psiak musi sie wybiegać )

Czytam w internecie, że powinien mieć 4 5-minutowe i jeden 1-1,5 godzinny, więc nie za bardzo wiem komu wierzyć. Czytałem, że zimą psy potrzebują maści na odmrażanie, czy to prawda? czy goldenu ja muszą mieć? :< 

PS: mieszkam na wsi i pies ma dużo miejscqa na hasanie, ale woli spac :P

Przyda się. Ja testowałem Winter Shoes - chyba tak to się nazywało. W każdym razie wpisz sobie w google to na pewno znajdziesz.

Witam, mam pytanie do właścicieli Goldenów, czy wasze pupile mają czarne nosy? Czy cały rok czy tylko latem? Bo mój od jesieni do lata ma blady nos.