Sign in to follow this  
Followers 0
Guest maze179

Duży pies do gospodarstwa na wsi - Prezent dla Ojca.

118 posts in this topic

Dlatego twierdzę, że trzeba się liczyć z niemałymi kosztami i dopasować jedzenie do psa. A nie odwrotnie :) Od razu było wiadomo, że kwestia pieniędzy jest ważna. Dlatego jeśli z góry zakładamy, że możemy na miesiąc przeznaczyć, np. 150zł, to nie ma sensu brać psa rasy dużej. Wiadomo, że w okresie szczęnięctwa wydamy dużo więcej. Bądź co bądź, aby psiak wyrósł na zdrowego przedstawiciela swojej rasy, należy go dobrze żywić, żeby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek.

ja ja bym nawet pokusila sie o stwierdzenie, ze zdrowa dieta dla szczeniaka ras olbrzymich jest niezbędna i najważniejsza wlasniesz w okresie szczenięcym.

Jest tylko samcem, na którego wrzeszczą inne samce a ja od niego wymagam, żeby to ignorował, co wcale nie leży w jego naturze - chciałby przynajmniej nasikać temu drugiemu prawie że na nos . Zresztą skoro nawet kogut nauczył się patrolować ogrodzenie...

Wypisz, wymaluj, mój Maurycy ;P

A kury nie są takie mieinteligentne, za jakie je mamy. Liczą do pięciu, zapamiętują kilkanaście twarzy, i mają całkiem dobrze rozwiniętą komunikacje w stadzie. Jużnie mówiąc o wzajemnych realchjach. Pamiętam tez jedną kurę (jakiejś dużej,imponującej rasy) , która reagowała na swoje imie, potrząsając łebkiem. a na każde pytania odpowaidała gdacząc. z niektórymi ludzmi się witała, wobec innych była czupurna. Pan się śmiał, że lepsza taka kura od psa, bo nikt jej nie szkolił,sama sie nauczyła :P

to może podajmy ceny realistyczne - na przykładzie berneńczyka z mojego osiedla (niewystawowy, pies dziecięco-stróżująco-towarzyszący, ok 60 kg ). w okresie dorastania utrzymanie wynosiło 0k 300 zł miesięcznie , obecnie, kiedy dorósł , ok 200 . dla odmiany 2 kg podopieczny kosztuje (pisze te ceny wylacznie w wariancie tego,ile pies zjada) ok. 40zł . niezależnie od tego należy pamięctać o dorocznym szczepieniu na wściekliznę (50zł) , co trzy lata szczepienie przeciw chorobom zakaznym (80zł ) + obroża (co dwa ,trzy lata,wygodna skórzana dla małego psa ok 20zł, dla olbrzyma ok 50zł ) + zabawki (co kilka miesięcy, 20-70 zł - zależy od materiału,struktury,firmy) + gryzaki (kilka razy w miesiącu, np.jedna sztuka kurzej łapki to 70gr ) + smycz (od 30 do 90 zł, zależy czy "tradycyjne" czy flexi) + posłanie/buda/kojec (raz na kilka lat,zależy od materiałów i wykonawcy) . zadbany, pieknie prezentujacy sie pies to w dzisiejszych czasach tez troche luksus. nie kazdego po prostu stać na duzego psa. ba, nawet utrzymanie malego czworonoga, jesli wymaga on wizyt u fryzjera lub jest chorowity, tez nie jest tanie. dlatego tak wazna jest hodowla, z ktorej zwierzaka kupimy. 

A kury nie są takie mieinteligentne, za jakie je mamy.

Mam tego świadomość - w necie można obejrzeć filmiki z warsztatów szkolenia klikerem. Uczestnicy wyrabiają sobie refleks w klikaniu właśnie na kurach. Takie porozumienie międzygatunkowe między tym kogutem a psem też świadczy o jego inteligencji. Uznał, że obrona terytorium przed nadchodzącym intruzem jest w ich wspólnym interesie i pieklił się strasznie - przy czym nie tracił kontaktu z rzeczywistością i dokładnie pilnował, żeby się nie zderzyć z "własnym" psem. Pies tego nie pilnował :)

Ptaki w ogole maja jakiś dodatkowy zmysł orientacji przestrzennej. Zawsze mnie ciekawilo jak one to robią ,ze nie zderzają się lecąc wielkim stadem i jednoczesnie wszystkie potrafią zmienic kierunek lotu bez żadnej szkody.

Jak dla mnie oprócz bocianow i wszystkich innych ptaków, ktore znaja drogę do Afryki na zimę fascynujące sa rowniez gołębie pocztowe :D zawsze mnie zadziwialo jak one wiedziały gdzie lecieć...

Ptaki w ogole maja jakiś dodatkowy zmysł orientacji przestrzennej. Zawsze mnie ciekawilo jak one to robią ,ze nie zderzają się lecąc wielkim stadem i jednoczesnie wszystkie potrafią zmienic kierunek lotu bez żadnej szkody.

To mniej więcej tak samo, jak ławica ryb. Jak mieliśmy malutkie złotniki w akwa to wykazywały zachowania ławicowe - świetnie to wyglądało. Jak dorosły, to przestały - pewnie było ich za mało i 80 litrów też za mało, żeby rozwijać skrzydła.

Pewnie tak :) Ja mialam 240 l i 3 duze ryby. Zal; mi ich bo latem byly w oczku wodnym i jak zabraklo moich ON-kow to zeżrły je dzikie koty...

No w koncu masz pudelka :)))

Jest problem w moim zbliżaniu się do babci Wolańskiej - mój nie chce jeść cielęciny :ghgh:

Hej, trochę stary temat, ale na czym stanęło?

Słyszałam, że podobno właśnie mastif hiszpański jest idealny do pilnowania posiadłości, właśnie zastanawiam się nad kupnem