Guest Anuleczka

Jak podać tabletkę na odrobaczenie zwierzaczkowi

59 posts in this topic

j/w.wrzucam głeboko do pyska , przez chwilę przytrzymuję pysk zamknięty, aby psiak nie wypluł. Dla pewnosci powoli puszczam i daję do przegryzienia kawałek kiełbasy. Warto sprawdzić czy tabletka nie lezy gdzieś obok psa

Możesz przemycić tabletkę np. w pasztecie lub jeśli i to zawiedzie w paście dla psów np. z ryby (bo mocno pachnie i psiak nie poczuje zapachu tabletki)

Dnia 8.07.2015 o 10:27, Artman napisał:

Kiedyś miałem straszny problem z podawaniem tabletek... W końcu jedynym na prawdę skutecznym sposobem okazało się po prostu położenie tabletki jak najdalej na języku psa, zamknięcie pyska (i przytrzymanie) a potem delikatne głaskanie i masowanie przełyku, które pobudzało przełykanie. Po fakcie dopiero nagroda w postaci szynki, żeby nie było jak w kawale. ;) 

Żeby jeszcze pobudzić przełykanie merdamy przed nosem tą szynką :) Wtedy dopiero się uruchamia przełykanie :)

Trzeba sobie jakoś radzić :) Nie zdarzyło mi sie jeszcze, żeby pies nie zjadł tabletki.

ja mam podobny problem z kotem, wyczuwa inny zapach i za nic nie chce zjeść ani tabletki ani nawet szynki z tym zapachem