Sign in to follow this  
Followers 0
Guest thedoglive

Co robić?

7 posts in this topic

Kupiliśmy w listopadzie 2014r psa rasy West i 1mies temu okazało się że ma on chorobe genetyczną (martwicę kości udowej) i czy mogę coś z tym zrobic?

Nawet nie byliśmy poinformowani o możliwości posiadania przez tego szczeniaka genetycznej choroby.

Ps. Może kupił ktoś psa z hodowli w krakowie;wesołe wzgórze??

Nie wiem czy wiesz, ale kiedy na google wpiszesz nazwę tej "hodowli" możesz znaleźć wiele ofert sprzedaży, m.in. szczenięta york, pinczera, westa, shih-tzu, możesz również znaleźć informację, że to nie jest hodowla FCI i nie ma nic wspólnego z Polskim Związkiem Kynologicznym. Szczenięta są oferowane za 800,00 max 1000,00 zł, odrobaczone, 2 x zaszczepione, zaczipowane, z wyprawką, obrożą i smyczą, zabawkami, posłaniami i ciastkami.... Zdając sobie sprawę, że wszystkie wymienione rzeczy i zabiegi kosztują + badanie rodziców np pod kątem chorób genetycznych, opieka w czasie ciąży, opłacenie krycia, godne utrzymanie psów - jakim cudem ktoś miałby na tym zarobić oferując szczenięta za takie kwoty? A skoro mają tyyyyle szczeniąt znaczy, że im się biznes opłaca = czyli gdzieś oszczędzają, myślę, że się domyślisz gdzie... ehhh nie wiem na pewno czy Twój west jest z tego miejsca, ale obawiam się, że tak, więc pozostaje Ci leczyć swojego psiaka i mieć nadzieje, że nic więcej się nie "ujawni". Poczytaj o pseudohodowlach...

wesołe wzgorze to fabryka modnych ras , a nie hodowla. Zarejestrowali stowarzyszenie jak wielu innych zeby obejsc przepis o zakazie sprzedawania psow bez rodowodow.

A teraz wracajac do meritum- musisz znaleźć dobrego ortopedę ktory usunie martwiczą główkę kosci udowej koniecznie. Po kilku miesiacach mieśnie przejma role głowki i pies nie powinien nawet kuleć. Dobrze, ze to niewielki , lekki pies- będzie latwiej i szybciej dojdzie do sprawnosci.

Pies jest tydzień po operacji  :) 

Ale pisalam tu żeby się skład czsy ktoś może ma psa z tej "hodowli" i głównie po typ by nikt nie popełnił mojego błędu.

A można by ządać zwrotu kosztów operacji czy coś?

Jak Cię stac na założenie sprawy cywilnej i masz od sprzedających gwarancję, ze kupujesz zdrowego psa po przebadanych rodzicach  to mozna sprobowac, ale generalnie , moim zdaniem tylko będziesz generowac dalsze koszty. Jak już popełnisliście błąd i kupiliscie psa z niesprawdzonej hodowli, nienalezącej do ZKwP to trzeba połknąć tą żabę i patrzec zeby piesek byl zdrowy. Zapytaj weta kiedy bedzie bedzie mogł plywac- to przyspieszy rehabilitacje, a jest cieplo :) Oczywiscie bez forsowania.