Sign in to follow this  
Followers 0
Guest thedoglive

Co robić?

7 posts in this topic

Kupiliśmy w listopadzie 2014r psa rasy West i 1mies temu okazało się że ma on chorobe genetyczną (martwicę kości udowej) i czy mogę coś z tym zrobic?

Nawet nie byliśmy poinformowani o możliwości posiadania przez tego szczeniaka genetycznej choroby.

Ps. Może kupił ktoś psa z hodowli w krakowie;wesołe wzgórze??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz, ale kiedy na google wpiszesz nazwę tej "hodowli" możesz znaleźć wiele ofert sprzedaży, m.in. szczenięta york, pinczera, westa, shih-tzu, możesz również znaleźć informację, że to nie jest hodowla FCI i nie ma nic wspólnego z Polskim Związkiem Kynologicznym. Szczenięta są oferowane za 800,00 max 1000,00 zł, odrobaczone, 2 x zaszczepione, zaczipowane, z wyprawką, obrożą i smyczą, zabawkami, posłaniami i ciastkami.... Zdając sobie sprawę, że wszystkie wymienione rzeczy i zabiegi kosztują + badanie rodziców np pod kątem chorób genetycznych, opieka w czasie ciąży, opłacenie krycia, godne utrzymanie psów - jakim cudem ktoś miałby na tym zarobić oferując szczenięta za takie kwoty? A skoro mają tyyyyle szczeniąt znaczy, że im się biznes opłaca = czyli gdzieś oszczędzają, myślę, że się domyślisz gdzie... ehhh nie wiem na pewno czy Twój west jest z tego miejsca, ale obawiam się, że tak, więc pozostaje Ci leczyć swojego psiaka i mieć nadzieje, że nic więcej się nie "ujawni". Poczytaj o pseudohodowlach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wesołe wzgorze to fabryka modnych ras , a nie hodowla. Zarejestrowali stowarzyszenie jak wielu innych zeby obejsc przepis o zakazie sprzedawania psow bez rodowodow.

A teraz wracajac do meritum- musisz znaleźć dobrego ortopedę ktory usunie martwiczą główkę kosci udowej koniecznie. Po kilku miesiacach mieśnie przejma role głowki i pies nie powinien nawet kuleć. Dobrze, ze to niewielki , lekki pies- będzie latwiej i szybciej dojdzie do sprawnosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pies jest tydzień po operacji  :) 

Ale pisalam tu żeby się skład czsy ktoś może ma psa z tej "hodowli" i głównie po typ by nikt nie popełnił mojego błędu.

A można by ządać zwrotu kosztów operacji czy coś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak Cię stac na założenie sprawy cywilnej i masz od sprzedających gwarancję, ze kupujesz zdrowego psa po przebadanych rodzicach  to mozna sprobowac, ale generalnie , moim zdaniem tylko będziesz generowac dalsze koszty. Jak już popełnisliście błąd i kupiliscie psa z niesprawdzonej hodowli, nienalezącej do ZKwP to trzeba połknąć tą żabę i patrzec zeby piesek byl zdrowy. Zapytaj weta kiedy bedzie bedzie mogł plywac- to przyspieszy rehabilitacje, a jest cieplo :) Oczywiscie bez forsowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

Media społecznościowe

Dodaj nas