Sign in to follow this  
Followers 0
Guest kamiddz

Wyżeł węgierski

6 posts in this topic

Witam, czy na forum znajdują się właściciele wyżłów węgierskich? Jestem przyszłym właścicielem ( jutro do mnie przyjeżdża sunia :D) nie miałam do czynienia z tą rasą. Czytałam, że potrzebują baaardzo dużo ruchu. W jaki sposób zapewniacie go swoim pupilom? Wcześniej byłam właścicielam Berneńczyka niestety odszedł niedawno, a ból jaki został był nie do zniesienia. Z racji tego iż Vizsla podobno tak strasznie kochają ludzi ( tula się jak mój Berneńczyk) padło na tą rasę :) Mam nadzieję że to będzie dobry wybór ! :)

ja mam wyżła niemieckiego , przecudowne psy :) ja ze swoim obecnie  dwa razy w tygodniu wychodze na bieganie do lasu , robimy sobie razem 10 km i wracamy,  przez reszte dni ma do dyspozycji podwórku . ( kiedyś wychodziłam z nim 4 razy na bieganie jednak teraz nie da rady, psiak jest po złamanej miednicy i juz swoje latka ma ) jednak polecam jak najwiecej wychodzenia z nim, zajmowania sie na podwórku bo dość szybko sie nudza i zaczynają broic :)  z calego serca polecam ta rase, nie jest może ona łatwa ( albo mój psiak jest taki uparty, mimo swoich lat dalej mysli ze jak zamknie oczy na łóżku to go nie ma :D ) , wymaga duzo naszego czasu itp

i chciałam dodać jeszcze tylko - że nie wszystkie tak kochaja ludzi, mi kazdy mówił że sa łagodne i chetne do zabawy z obcymi, moj np. chetnie zjadłby kazda obca osobe na deser.

W sumie racja... nie ma co uogólniać. Mój wcześniejszy Berneńczyk też miał chwile słabości i potrafił się rzucić na psa, a podobno takie łagodne miśki. Z wiekiem już też nie miał siły także wtedy do wzorca pasował idealnie :) Niestety szkoda, że psy nie żyją tyle co ludzie.

Twój pies posiada ukryta moc znikania :P Cóż zobaczymy co przyszła panna pokaże u mnie :)

Co do biegania z tym to u mnie cięzko mam słabą kondycję wolę rower :) A próbowałaś może z frisbee? Wyżły są podobno dobre w aportach.

Tak, to prawda. Wyżły są super we sportach. Ja mam weimara i ćwiczyliśmy frisbee dla siebie i wychodzilo nam to super :D mamy wśród znajomych wegierka który w agilility jest psem wymiatającym z prędkością :)