Sign in to follow this  
Followers 0
Guest dra.ka88

Które legowisko lepsze kupne czy zrobione samemu?

28 posts in this topic

Przymierzam się do zakupu legowiska. Mam też pomysł żeby zrobić samemu z koca i jakiegoś miękkiego podkładu. Czy lepsze jest kupne czy zrobione samemu? Jeśli kupne to które? Rasa psa - owczarek podhalański. Preoszę o kilka zdań. Pięknie dziękuję za udział w rozmowie.

w pierwszym poście piszesz, że chcesz psa uczyć spania w legowisku, potem że będzie miał amputowaną łapę a teraz, że to owczarek podhalański - serio trzymasz owczarka podhalańskiego w domu i bedzie miał amputowaną łapę i bedziesz go uczył spania w legowisku a nie na pogłodze?

sorki ale ciężko mi trochę w to wszystko uwierzyć.

www.szkola-doberman.pl

lepsze jest robione samemu nam sprawi to przyjemność  jeśli psu się spodoba a psy nie sąwybredne i tak najlepiej im się leży w nogach własciela albo w jego fotelu po co kupywać i wydawać pieniądze 

A ja uważam, że lepiej kupić. Jednak nie pierwsze lepsze, czasem warto się chwilę zastanowić nad wyborem legowiska.

Zrobienie legowiska samemu jest o wiele lepsze niż kupne, można zaprojektować wszystko samemu,

Z góry przepraszam, że nie na temat, ale nie chce mi się zakładać nowego wątku dla takiej błachostki. Czy myślicie, że te sznury są dobrej jakości i wytrzymają chociaż kilka miesięcy?  http://allegro.pl/lina-linka-bawelniana-bawelna-fi-30-mm-1-mb-10-zl-i5814108862.html

Bo wydawanie co miesiąc kilkudziesięciu złotych na sznury-zabawki ze sklepów nie bardzo mi się uśmiecha, a robione przeze mnie warkocze z ubrań również niewiele wytrzymują pomyślałem, że może to by było dobre tanie rozwiązanie na przeciąganie :)

Zależy czego oczekujemy od danego legowiska. Jeśli nasze wymagania ograniczają się do tego by było przede wszystkim przyjazne naszemu psu, to za niską cenę możemy mieć gotowy przedmiot. Schody zaczynają się kiedy marzymy o tym by miało jakaś innowacyjne funkcje, materiały itp. Wtedy najlepiej jest poświęcić trochę czasu i Cierpliwości i samemu coś przygotować. Powodzenia!

Ręcznie robione mają w sobie to coś, jak ktoś ma czas wolny i chęci to czemu nie ;)

Jeżeli masz talent i zrobisz dla niego dobre legowisko to zrób. Jeśli nie masz talentu do majsterkowania to kup.

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Myślę, że spokojnie można zrobić samemu legowisko, które spełni swoją funkcję i zadowoli psiaka. Natomiast jeśli chcesz też, żeby dobrze wyglądało w Twoim wnętrzu i stanowiło pewnego rodzaju ozdobnik to raczej wybrałbym coś ze sklepu. Przykładowo: https://www.petstation.pl/psy/psy-akcesoria/psy-legowiska Mi z tej oferty podobają się szczególnie 'futrzane kanapy' :D

Legowisko kupne i samemu zrobione będzie dobre :) Legowisko dla Twojego psiaka może sporo kosztować gdzyż piesek nie jest mały. Jeżeli masz w domu niepotrzebne koce, materiały i masz chęci to może warto samemu zrobić. Będzie uniwersalne i nikt takiego na pewno nie będzie mieć :)

Z góry przepraszam, że nie na temat, ale nie chce mi się zakładać nowego wątku dla takiej błachostki. Czy myślicie, że te sznury są dobrej jakości i wytrzymają chociaż kilka miesięcy?  http://allegro.pl/lina-linka-bawelniana-bawelna-fi-30-mm-1-mb-10-zl-i5814108862.html

Bo wydawanie co miesiąc kilkudziesięciu złotych na sznury-zabawki ze sklepów nie bardzo mi się uśmiecha, a robione przeze mnie warkocze z ubrań również niewiele wytrzymują pomyślałem, że może to by było dobre tanie rozwiązanie na przeciąganie :)

Wydaje mi się, że są wystarczająco dobre :)

Ręcznie robione mają w sobie to coś, jak ktoś ma czas wolny i chęci to czemu nie ;)

Tak, ręcznie robione będzie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju :) Będziesz mieć pewność, że nikt takiego nie ma :)

Najlepiej jak samemu zrobisz, ponieważ prawdopodobnie wykonasz je z lepszych materiałów niż te kupne.

Raczej samemu. ;) piesek doceni jak się mu coś samemu zrobi. :)

Ja mojemu Bambikowi zrobiłam z tego obrazka http://img.zszywka.pl/0/0162/6097/DIY-Zrob-to-sam/legowisko-dla-kota-lub-psa.jpg . Najfajniej spisuje się stary sweter w kolorze sierści pieska ( wizualnie nie wydaje się tak bardzo brudne legowisko :P) . Jeśli psiak jest większy można połączyć dwa lub cztery takie legowiska. Aha! I ważne aby zapięcie zrobic na guzik lub sznureczek - wtedy będziemy mogli zdejmować pokrycie i wyprać :)

Ja mojemu Bambikowi zrobiłam z tego obrazka http://img.zszywka.pl/0/0162/6097/DIY-Zrob-to-sam/legowisko-dla-kota-lub-psa.jpg . Najfajniej spisuje się stary sweter w kolorze sierści pieska ( wizualnie nie wydaje się tak bardzo brudne legowisko :P) . Jeśli psiak jest większy można połączyć dwa lub cztery takie legowiska. Aha! I ważne aby zapięcie zrobic na guzik lub sznureczek - wtedy będziemy mogli zdejmować pokrycie i wyprać :)

Bardzo fajnie wygląda ;)

Ja dla mojej Niuni mam kupne. W przystępnej cenie i nie jakaś chinszczyzna tylko prosto od praducenta. My jesteśmy obie zadowolon :) www.e-legowisko.pl