Sign in to follow this  
Followers 0
Guest inq0gnit0

pomysl na zycie

5 posts in this topic

A masz jakiekolwiek pojęcie o hodowli? Bo sama miłość do psów nie wystarczy. Nie mówiąc o ciężkiej pracy i kosztach.

Poza tym psów jest wystarczająco dużo i rasowych i tych z pseudohodowli i tych nieszczęśliwych w schroniskach więc powiększanie psiego nieszczęścia nie jest wskazane. Wiem co mówię, byłam hodowczynią ale od lat mimo, że mam rasowe, hodowlane suki nie rozmnażam ich bo żal mi szczeniąt, które nie zawsze mają szansę trafić do odpowiedzialnych ludzi.

Witam serdecznie mam pytanko jak widzicie taki pomysł na życie . Chciałbym otworzyć hodowlę psów bo kocham psy kocham spędzać z nimi czas i do tego otworzyć swój sklep zoologiczny w mieście obok mam swój lokal a co do hodowli mieszkam na wsi i mam parę hektarów ziemi z lasem jak to widzicie ?:)

Ciekawy pomysł ;)  Jednak musisz się znać na tym ;) Myślę, że odpowiednia wiedza, doświadczenie i można startować :) Może na początek zapisz się do najbliższego schroniska w swojej okolicy jako wolontariusz- tam złapiesz doświadczenie, myślę że powinnaś dostać  certyfikat po jakimś czasie- doświadczenie również na papierze. Powodzenia !

Myślę że doświadczenie w opiece psów schroniskowych na niewiele się tu zda. Dobry hodowca powinien znać się przede wszystkim na genetyce, by wiedzieć jakie nastąpi prawdopodobieństwo wystąpienia pożądanych cech wśród osobników z miotu i jaki skutek odniesie mieszanie danych cech. Powinien znać się na rasie, którą hoduje, orientować się w liniach hodowlanych, wiedzieć jak dobierać potencjalnych rodziców, kiedy może zastosować chów wsobny. To wszystko nie takie proste jak się wydaje. Poza tym musisz wiedzieć że dobrze prowadzona hodowla - w której uwzględnisz wszystkie niezbędne badania genetyczne rodziców, prawidłowo prowadzisz ciążę u dobrego lekarza weterynarii, nie żałujesz środków na sprowadzenie dobrego reproduktora, zapewniasz psom zbilansowaną dietę i wydajesz pieniądze na inne konieczne zabiegi - generuje raczej koszty, a w rezultacie straty finansowe, nie zyski. Jak myślisz, dlaczego przeciętna cena szczeniaków z rodowodem FCI to 3000 zł? Ta kwota nie bierze się znikąd...

Właśnie, że doświadczenie ze schroniska też jest ważne. Trzeba być obytym w tym co się robi w każdy sposób. Tam poznajesz psy ich zachowania, reakcje, choroby. Uczysz się jak sprzątać po nich i uczysz się cierpliwości, o której wcześniej nie miałam pojęcia. Spacery, schadzki, zabawy. Same przydatne rzeczy :)