Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Gwiezdny wilk

jak przyzwyczaić psa do wody?

15 posts in this topic

Dobry wieczór:)

Mam częsty problem z moim Dżekim, wiem że jest takich dużo tematów ale chcę mieć pozytywne opinie. No więc tak,

mój dżeki nie lubi się kąpać w wodzie, próbowaliśmy go przyzwyczaić do wody ale to nic nie dawało tylko chciał uciec:/ chcemy mu sprawić przyjemność ale on nie chce. Macie jakieś porady? możecie mi to napisać w przykładzie poradnika jak chcecie:P bardzo proszę. Woda jest letnia oraz zaznaczam że on żyje sobie na podwórku więc go na podwórku kopaliśmy w miednicy,

Jego brat Pimpek lubi wodę lubi w niej pływać ale Dżeki za nic nie lubi a chcemy mu spawić przyjemność bo starasznie się boi kąpać:/ gdy pada deszcz to sobie w nim siedzi lub w budzie. Od zawsze tak było nawet od szczeniaczka, zaznaczam że myjemy nasze psy co roku ale w tym miesiącu się nie udało z zwględu na pogodę:( mam nadzieję że będę miała dużo pozytywnych opinii. 

Mój Welwet bardzo się męczył przy pierwszym wejściu do wody. Ale kocha patyki, kocha piłki, kocha aportowanie. Jeśli Twój pies ma podobne, to myślę, że już wiesz co możesz wykorzystać do zaproszenia go do wody ;-)

Najlepiej przyzwyczaić w taki sposób że rzucasz mu do wody kija żeby zaaportował i wtedy wejdzie do wody.

Dobry wieczór:)

Mam częsty problem z moim Dżekim, wiem że jest takich dużo tematów ale chcę mieć pozytywne opinie. No więc tak,

mój dżeki nie lubi się kąpać w wodzie, próbowaliśmy go przyzwyczaić do wody ale to nic nie dawało tylko chciał uciec:/ chcemy mu sprawić przyjemność ale on nie chce. Macie jakieś porady? możecie mi to napisać w przykładzie poradnika jak chcecie:P bardzo proszę. Woda jest letnia oraz zaznaczam że on żyje sobie na podwórku więc go na podwórku kopaliśmy w miednicy,

Jego brat Pimpek lubi wodę lubi w niej pływać ale Dżeki za nic nie lubi a chcemy mu spawić przyjemność bo starasznie się boi kąpać:/ gdy pada deszcz to sobie w nim siedzi lub w budzie. Od zawsze tak było nawet od szczeniaczka, zaznaczam że myjemy nasze psy co roku ale w tym miesiącu się nie udało z zwględu na pogodę:( mam nadzieję że będę miała dużo pozytywnych opinii. 

Hej! Mój pies też nie lubiał się kąpać. Uciekał od wody gdzie tylko można :) W tamtym roku pojechałam nad wode z moja przyjaciółką, jej psem i moim psem - takie miejsce gdzie było jak najmniej ludzi. Zadarłam psa na smyczy do wody i trzymałam go pod brzuszkiem tak aby wiedział że jest bezpieczny, rzucałam kijka do wody. Na początku była straszna panika a ja cała podrapana. Po jakiejś godzinie wszystko się zmieniło. Teraz jadę z psem na wodę a pies pływa razem ze mną przeszczęśliwy :)

Nie rozumiem, po co psa zmuszać do kąpieli w wodzie po to tylko "by miał przyjemność". Można zmusić, gdy się wytarza w błocie lub co gorsze w odchodach, ale tak bez konkretnej przyczyny to kompletnie bez sensu. Jeśli już chcemy wykąpać psa, sprawić by był czysty, możemy przecież zastosować suchy szampon dla psów. Taki szampon nie wymaga użycia wody a sprawia, że brud schodzi i na dodatek pielęgnuje sierść i ją odświeża. Tutaj jeden z takich szamponów, proszę bardzo http://www.benkoda.pl/Fresh-Line-Szampon-w-pudrze-dla-psow-250g-p59347

Nie rozumiem, po co psa zmuszać do kąpieli w wodzie po to tylko "by miał przyjemność". Można zmusić, gdy się wytarza w błocie lub co gorsze w odchodach, ale tak bez konkretnej przyczyny to kompletnie bez sensu. Jeśli już chcemy wykąpać psa, sprawić by był czysty, możemy przecież zastosować suchy szampon dla psów. Taki szampon nie wymaga użycia wody a sprawia, że brud schodzi i na dodatek pielęgnuje sierść i ją odświeża. Tutaj jeden z takich szamponów, proszę bardzo http://www.benkoda.pl/Fresh-Line-Szampon-w-pudrze-dla-psow-250g-p59347

Ja na początku zmusiłam psa do kąpieli w "jeziorze", ale jak już pisałam po chwili pies przestał się bać a teraz jak jezdzimy nad wodę to pierwszy w niej siedzi :)

Moje nie cierpią wody i nie przyszło mi nigdy do głowy żeby je przyzwyczajać do niej ;). Kiedyś wymyśliłam sobie że jak pojedziemy nad jezioro to będę wrzucac kijek do wody na aporty i wtedy moze się przyzwyczają ale moje mądralińskie psiaki poznały się na moim planie :D

Należy wszystko sobie wcześniej przygotować. Szampon, ręcznik, odżywkę. Pieska najlepiej zmęczyć iść na długi spacer i najlepiej żeby nie był najedzony. Następnie ustawić delikatny strumień wody i zacząć od zadu. najpierw umyć od zadu do głowy dokładnie spłukać. Na koniec ultra szybko trzeba umyć głowę. Starać się nie nalać wody do uszu. Potem pieska suszymy dokładnie uszka wycieramy i obcinamy pazurki.

szamba betonowe Mińsk Mazowiecki