Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Baz

Całoroczne gubienie sierści

14 posts in this topic

Witam, od dobrych 7 lat jestem szczęliwym własicicielem kundelka, który przez cały czas sie leni, sierść jest totalnie wszędzie, ciężko z tym żyć, więc w końcu postanowiłem to zmienić i podejść do sprawy bardziej poważnie. Wcześniej kupowane były róźne "syropy" czy tabletki na sierść polecane przez weterynarza, ale to na nic, ani trochę nie poprawiło to sytuacji. Pies nie był czesany reguralnie z powodu braku czasu (pewnie to jest sporą przyczyną całej tragedii), ale jak już był to potrafiłem z niego wyczesać w ciągu 20 minut (czy to w zimie,jesien,lato) taką sporą reklamówkę pełną po brzegi i naprawdę nie przesadzam, co "lepszę" gdybym czesał go godzine to pewnie sierść dalej by wychdoziła tylę, że pies po kilunastu minutach się już denerwuję i ciężko to robić, a na drugi dzień i trzeci potrafiłem wyczesać z niego taka samą ilość sierści i takiego jakby puchu? nie wiem jak to nazwać, bo nie jestem pewien czy to jest podszerstek, pies ma maść podpalaną a ten "puch czyli 95% tego wszystkiego co z niego wytaluje na szczotke i lata podobu jest białe. Byłem o psiego fryzjera tego lata w celu obcięcia go krócej (jego sierść wacha się w granicach 4-7cm) bo myślałem, że to pomoże, lecz jak psi fryzjer zobaczył jak ta sierść wychodzi stwierdził, że bardzien nadaje się do trymerowania, lecz nigdzie w moim mieście nie było już terminów na lipec i sierpień i cały zabieg się nie odbył. Teraz mogę mu poświęcić więcej czasu i zacząć w końcu opóźnioną rewolucje, moje stare szczotki do czesania uległy zużyciu, mam również coś podobnego do FURminatora o którym trochę czytałem i zastawiam nad jego kupnem, gdyż podobno różnica między podróbką za 20zł a tą oryginalną jest ogromna, tylko nie wiem jaki wybrać tzn. do jakiej długości sierści gdy wacha się ona od 3/4 do 7/8cm, a furmnatory są od 1-5 i 5-X. Ogólnie chciałem jakiś zestaw do czesania pupila do 150zł. (Furmnator + szczotka) czy jakiś inny który polecicie, tam samo tyczy się to Furmnatora, gdyż może są równie dobre, tańsze zamienniki. Oprócz tego chciałbym zmienić psu karmę bo wiem, że to też ma duży wpływ na stan jego sierści jak i ogólnie zdrowia, dotychczas jadał najcześciej suchą typu pedigree czy chappi itp. Czy jesteście w stanie coś polecić, co też nie opróżni totalnie mojego portfela?

Furminator służy do usuwania podszerstka - jeśli to podszerstek wyłazi, a pewnie tak, to taka inwestycja może się sprawdzic. Dobrze byłoby, żeby groomer ocenił, jakie narzędzie będzie najlepsze.

A co do diety - żółtka jaja, olej z łososia, ewentualnie mielona suszona pokrzywa lub algi.

Ja niestety mam to samo, hormony sa w porządku, czesanie i żadne suplementy nie pomagają. Co najgorsze mam to i u psa i u kota ;) Czasami dziwie sie że nie sa już łyse te moje zwierzaki bo jak mi by tyle włosów wypadało to już dawno bym chodziła z gołą głową :D

Ja niestety mam to samo, hormony sa w porządku, czesanie i żadne suplementy nie pomagają. Co najgorsze mam to i u psa i u kota ;) Czasami dziwie sie że nie sa już łyse te moje zwierzaki bo jak mi by tyle włosów wypadało to już dawno bym chodziła z gołą głową :D

Chyba wiele z nas ma taki problem;/ Ja już zaprzestałam jakiś środków- w tym momencie zakupiłam specjalną szczotkę dla psa do wyczesywania podsierstka i mogę ją szczerze polecić ;)

Miałem podobny problem. Podaję psu VetoSkin - Vetexpert. Jest to preparat. Jest to preparat dla psów z wypadającą sierścią oraz łuszczącą się skórą. Spróbuj. U mojego psa widzę poprawę.