Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Anett

Szczenie chihuahua a karma Royal

22 posts in this topic

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.

Sledze wasze forum i korzystam ze wskazowek, sa bardzo pomocne ale to tak na marginesie.

Mam 11 tygodniowa sunie ktora karmiona jest i byla Royal C.

Pieska mam w domu od 4 dni. Karmie ja tylko ta karma i woda z kranu.

Martwie sie tym ze mala schudla troche od momentu przybycia do nas

Poza tym mala ma rzadkie kupki. Dzis w nocy zrobila 3 razy a rano znowu. Poza tym ona sie ciagle drapie. Zastanawiam sie czy czasem piesek nie ma uczulenia na ta karme. Czekam na telefon od hodowcy

Ale ta Pani jest w pracy i nie moze ze mna narazie rozmawiac. Czy

Moglby ktos udzielic mi jakiejs rady? Ogolnie nie bede karmila ta karmabo nie mam do niej zaufania.Sklad jakos mnie nie przekonuje .

Nie wiem co robic. Czy tylko przewrazliwiona jestem i tak ma byc?

Dodam ze ogolnie psinka ma sie dobrze bawi sie spi itd.

Wiele wpisów na tym forum i nie tylko, mówi o tym iż karma Royal Canin To tylko rozreklamowane byleco.

Także czytałem wiele wpiosów właścicieli psiaków, karmiących Royalem,że ich psy mają róznego rodzaju problemy zdrowotne.

No wlsanie tylko jak teraz z glowa z tego wybrnac? Calkowicie odstawić ta karme co moze skutkowac jeszcze wiekszymi klopotami i dac wzamian gotowane jedzenie? Czy kupic karme np Brit i stopniowo odstawiac? Nie mam pojecia co robic. Czy ugotowac ryz z marchewka i piersia z kurczaka i tylko to podac czy z ta karma? Nie chce małej zaszkodzic.

No wlsanie tylko jak teraz z glowa z tego wybrnac? Calkowicie odstawić ta karme co moze skutkowac jeszcze wiekszymi klopotami i dac wzamian gotowane jedzenie? Czy kupic karme np Brit i stopniowo odstawiac? Nie mam pojecia co robic. Czy ugotowac ryz z marchewka i piersia z kurczaka i tylko to podac czy z ta karma? Nie chce małej zaszkodzic.

Pamiętaj ,że jeśli gotujesz ryż to  musi być rozgotowany na papkę, a nie taki jak dla ludzi. Żeby nie przeciściło zwierzaka.

Ja generalnie stosuję gotową miesną karmę,  a od pewnego czasu jest to BOZITA NATURALS i APPLAWS. Są to b.dobre karmy o wielu smakach i co dla mnie ważne, są także w małych puszkach,. więc nie stoją otwarte po rozpoczęciu.

Jeśli Twój piesek ma rozwolnienie to marchwianka (jak dla dzieci) może pomóc.

Ugotuj ryż z kurczakiem/indykiem i marchewką i to podawaj do jedzenia. Każdy weterynarz zaleca taki rodzaj pokarmu jeśli występuje problem z trawieniem. Jak kupka się poprawi, to podaj starą karmę z domieszką już nowej (może być Brit o którym wspominasz). I tak zmniejszaj dawkę RC, a zwiększaj Brit z każdym dniem, aż wyelininujesz RC.

Jeśli kupka się nie poprawi albo dojdą inne niepokojące objawy, to lepiej udaj się do weterynarza, żeby wykluczyć chorobę.

Przed chwila rozmawialam z hodowca u ktorej kupilam sunie.

Polecila mi zalac wrzatkiem ta karme i podac smecte do picia.

Jesli nie przejdzie wprowadzac stopniowo nowa karme.

U tej Pani tez jadla ta karme tylko mowila ze moze byc ze to nowe opakowanie i cos jest w nim nie tak. Mowlia ze u niej jadla ochoczo ta karme no a u mnie nie za bardzo.

Mysle ze tej smecty narazie nie dam tylko ugotuje jej cos zeby juz cos zjadla i zobacze jesli dalej beda takie kupki to przyspieszymy wizyte u weterynarza.

jadła czy nie jadła, tego na 100 procent nie mozesz być pewna , gdyż nie widziałaś. A co ma nowe opakowanie do zawartości ? Czy karma przesiąkła nową tekturą, czy jak ?, Bo nie przemawia do mnie ten argument. Tym bardziej, iż wiele lat pracowałem w branży FMCG, na managerskich stanowiskach. Zmiana opakowania ma wpływać na postrzeganie produktu jako bardziej atrakcyjnego , za większe pieniądze. A co za tym idzie, w środku jest wieksze "G" !, które ma się sprzedać i przynieść większy zysk producentowi.

Nie widzialam ale widzialam jak piesek wygladal jak do mnie przyjechal. Miala pelny fajny brzuszek. A u mnie ten brzuszek sie zmniejszyl bo wiecej bylo kupek niz jedzenia.

Zmienie ta karme na cos lepszego tylko musze jeszcze doczytac jaka sucha karma dla malych ras bedzie najlepsza.

To moj pierwszy piesek i wszystkiego o wszystkim jeszcze nie wiem ale ucze sie.

Sunia jest z hodowli Fci pani bardzo dba o swoje psy.Jezdzi z nimi na wystawy a jej psy zdobywaja Championy (czy jak to sie tam fachowo nazywa) takze nie wierze ze mowi nieprawde.

Takie luźne kupki mogą być efektem stresu - zmiana otoczenia, rozstanie z poprzednim środowiskiem. Masz go dopiero cztery dni. Namoczenie karmy, tej, którą pies dostawał wcześniej, jest dobrym pomysłem. Jeśli to nie pomogło, to faktycznie może taka lekkostrawna dietka ryż + marchewka + chude mięso i niezbyt dużo tego mięsa na początek. A potem, jak Magda pisala, powolne wprowadzanie karmy. 

Docelowa, całkowia zmiana karmy na lepszą niż RC raczej trochę później - jak już się sensacje brzuszkowe uspokoją a psiak się zaaklimatyzuje.

Przynajmniej tak zaleca nasz wet. Wręcz przy biegunce radził tylko ryż, jeśli jest poprawa - ryż z marchewką, jeśli jest poprawa ryż z marchewką i chudym mięsem.

Bardzo dziekuje za wszystkie rady i sugestie.

Suczka dzis juz robi normalna kupke. Podaje tez wode przegotowana

Bo moze to jej nie spasowalo. Sunia sie czuje u nas dobrze i swobodnie nie zauwazylam zeby sie stresowala no ale kto tam wie jak taki szczeniaczek to przezywa. Mi to drapanie sie nie podoba. Sprobuje ja wykapac jak radzil mi hodowca. Ale obawiam sie ze to jakas alergia bedzie i kapiel tu nic nie poradzi. Tak czy inaczej w piatek wizyta u weterynarza wiec mam nadzieję ze cos na to poradzi.

Cześć Anett,

Zmiana otoczenia może wpływać na drapanie. Jeśli ma to podłoże alergiczne, to bardzo trudno będzie je wskazać.

Tak naprawdę przyczyną może być wszystko - od proszku do prania, przez kosmetyki, a skończywszy na jedzeniu.

Nasza Chihuahua przechodziła podobne problemy po zmianie otoczenia. Drapanie nie ustawało, zostały podane kropelki Advocate, co wyeliminował drapanie. Piesek stracił mnóstwo sierści. Weterynarz podejrzewała nużeńca, co niewykluczone, że miał.

Powrót do optymalnej kondycji zajął mu około 2 miesiące. Aktualnie podajemy mu hypoalergiczną karmę Brit.

Pozdrawiam!

Już kiedyś tu pisałam, że RC jest benadziejna, wiele psów jej nie przyswaja, jedzą dużo, jeszcze więcej wydalają i mogą paść z głodu mając pełny, rozepchany brzuszek. Szczeniak powinien jeśc tak jak tu piszą mięso indycze, kurczaka, wołowe gotowane z ryżem, marchewką, potem możesz dawać wołowe mielone  surowe oczywiście też z dodatkiem ryżu lub drobnego makaronu. Jest taki makaron ryż, moje psy bsrdzo go lubią. A z gotowych to już lepiej karma mokra w puszkach, suchej nie polecam a jeżeli już to Acana, Brit, Orijen, nigdy Royal.

Bylam z mala na szczepieniu w piatek i powiedzialam o tym Pani weterynarz. Powiedziala mi ze to wyglada na alergie pokarmowa. Wdrazam juz nowa karme powoli karma ma nazwe N&D z jagnięcina podobno dobra karma z duza ilością miesa bez glutenu.

Narazie zauwazylam ze drapie sie mniej chodz jeszcze to robi czesciej niz chyba normalnie pies sie drapie.

Musze o tym nuzencu poczytac i obserwowac ja dalej bo troche sie teraz przestraszylam.

Podaje juz pol na pol z royalem bo nie moge jej tak gwaltownie tego jedzenia odstawic. Jak odstawie juz calkowicie a nie przejdzie jej to drapanie to pojade znowu do weterynarza zeby cos z nia zrobil.

A te choroby skory to widac cos u pieska na skorze? Mala nic nie ma zadnych krost czy czerwonej skory ale ciagle sie drapie i wydaje mi sie ze ma rzadsze wloski na glowce no ale nie wiem czy nie jestem teraz przewrazliwiona. Czy moze to byc jakas choroba skory mimo tego ze mala nic nie ma na niej?

Jak odstawie juz calkowicie a nie przejdzie jej to drapanie to pojade znowu do weterynarza zeby cos z nia zrobil.

Weterynarz nic z tym nie zrobi, jeśli to alergia. To jest kwestia znalezienia alergenu, który uczula. Radziłabym spisać dokładnie skład tego RC, który teraz mieszasz z N&D. Jeśli drapanie przejdzie po odstawieniu RC, czyli okaże się, że uczulało coś ze składu RC, to będziesz miała zachowany skład do porównania w przyszłości z innymi karmami. Jeżeli nie przejdzie, to wcale nie znaczy, że to nie jest alergia. Skład N&D też jest mocno wydumany jak na karmę dla alergika. Być może będzie trzeba zdecydować się na karmę, która jakoś tam spełnia wymogi diety eliminacyjnej (czyli ma krótki skład - jedno źródło białka zwierzęcego). Ale to pieśń przyszłości - na razie lepiej wycofać ten RC i trochę odczekać, objawy nie ustąpią natychmiast po odstawieniu alergenu.

Nużyca raczej byłaby widoczna w postaci zaczerwienień skóry na pysku, w okolicach oczu. Jeśli są/pojawią się jakieś zaczerwienione miejsca to można je pokazać wetowi, może weźmie zeskrobinę do badania. Ale jeśli skóra jest bez żadnych zmian, to nawet nie bardzo wiadomo, skąd tę zeskrobinę pobrać.

No wlasnie nic nie ma na tej skorze. Ja dziennie ja dokladnie ogladam ale nic nie widze. Martwie sie bo szkoda mi jej. Mi sie nawet wydaje ze ona ta siersc ma taka sucha. Ja nie wiem kurcze jak taki szczeniak dlugowlosy powinien wygladac :( Wszystko tak wskazuje jakby nie tolerowala tego royala bo miala po tej karmie luzne kupki do tego czesto je robila i obficie a jak wprowadzilam ta druga to juz widac o niebo lepsze i tak 3 razy dziennie robi wiec chyba lepiej jest niz bylo.

Jezeli by sie okazalo ze rzeczywiście musi miec jakas diete no to wtedy oczywiscie sie tym zajme. Lepszej karmy jak ta N&D od reki nie dostalam wiec wzielam co bylo. Tą nasza Tośka bardzo chetnie je nawet sie dopimina. Ogólnie piesek jest radosny. ..

Royal jest oparty na mięsie drobiowym, a kurczak to jeden z częstszych alergenów u psów. Kukurydza i gluten kukurydziany to też nie jest najwłaściwsze jedzenie dla psa. Więc bardzo możliwe, że na karmie z jagnięciną powoli uspokoi się to drapanie. Alergia nie wymaga diety sensu stricte - chodzi o omijanie alergenu. Najtrudniejsze jest jego znalezienie i do tego służy czasowa dieta eliminacyjna. Ale o tym pomyślisz jeśli się nie uda zlikwidować drapania. A może się uda. Bądź dobrej myśli :) Mój pies też drapie się po kurczaku, więc nie daję i problem z głowy.

Możesz ewentualnie omówić z wetem jakąś suplementację w kierunku omega 3 i 6 (olej z łososia, lniany, rzepakowy) - pomaga na sierść, na suchość skóry, na drapanie w sumie też. Tylko nie wiem, czy mozna podawać już takim maluchom.

Dziekuje za madre slowa. Przynajmniej cos juz w tym temacie wiem i juz tak bardzo sie nie martwie. Bede obserwowala i mam nadzieje ze to drapanie ustanie. Bo boje sie ze w koncu zaczna robic sie jakies ranki od tego drapania :/