Sign in to follow this  
Followers 0
Guest J.Lauren

Naturalne karmy dla psiaków

5 posts in this topic

Dzień dobry, mam dwa psy, dużej wielkości. Jeden jest to owczarek niemiecki, a drugi owczarek berneński. Do tej pory dawałam im karmy firmy Brit lub Canagan. Jednak od pewnego czasu trochę zaczęły wybrzydzać i zaczęłam się zastanawiać nad zmianą karmy. Zależy mi na takiej, która wpływa pozytywnie na apetyt psa, jego trawienie oraz sierść. Trafiłam ostatnio na informacje o karmie UniQ Nordic Gold IDUN https://uniqnordicgold.pl/ , która jest w 100% ekologiczna. Używacie może tej karmy? Czy działa ona pozytywnie na psy?

Zależy mi na takiej, która wpływa pozytywnie na apetyt psa

Jeżeli pies marudzi przy canaganie, który ma białko na poziomie 33-36% a tłuszcz na poziomie 17-19%, to nie sądzę, żeby karma o niższych parametrach rozwiązała problem. Ale próbować można - niektóre psy po prostu lubią zmieniać smaki. Z tym że jeśli karmiłaś britem kurczakowym i canaganem kurczakowym, i na tym psy zaczęły marudzić, to w trzecią kurczakową karmę już bym psa nie pakowała. 

Ja bym spróbowała jeszcze Joserę Festival bo ta karma jest bardzo dobra i właśnie dla psów co "wybrzydzają"  :smile:

Mój pupil od dawna zakochał się już w holitycznych karmach dla psów. Zawierają przeciwutleniacze, witaminy, składniki mineralne, kwasy amino chelatowane. Są doskonałą, zdrowszą  alternatywą.  My od dawna zamawiamy ją na: http://obtkarma.pl/

Mój pupil od dawna zakochał się już w holitycznych karmach dla psów. Zawierają przeciwutleniacze, witaminy, składniki mineralne, kwasy amino chelatowane. Są doskonałą, zdrowszą  alternatywą.  

Nie ma żadnych przepisów ani norm, które regulowałyby/określałyby warunki, jakie musi spełnić karma, aby móc nazwać ją holistyczną. To jest po prostu modne słówko.

I wszystkie karmy zawierają przeciwutleniacze - inaczej zepsułyby się.

Wszystkie zawierają witaminy i mikroelementy, bo w przeciwnym razie nie spełniałyby podstawowych norm.

To oczywiście nie znaczy, że wszystkie godne są polecenia, ale jak już coś reklamujecie, to spróbujcie włożyć w to trochę zdroworozsądkowego myślenia.