Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Blanka199453

Pomocy! Chory pies co robic?!

5 posts in this topic

Witam. Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robic ! ;(Napisze tak wskrocie.Pies American bully 10 mies waga 29 kg. ( kupiony jak mial 6 mies,zdrowy, wazyl 30kg-wtedy to byla waga prawidlowa).Pies po zakupie zlamal noge,mial operacje. Byl usypiany kilka razy pod rzad. Dostawal bardzo duzo antybiotykow.Pies na poczatku byl niejadkiem,wtedy sie nie dziwilam,po tych operacjach. Wogole nie przybieral na wadze. Kupa byla normalna.Po okolo 3 miesiacach niby apetyt byl ok,zaczal jesc to co mu dawalam ( korpusy -bo byl nauczony od hodowcy, mieso surowe mielone wolowo drobiowe z gotowanym ryzem,marchewka,pietruszka i selerem i karme Purizon ryba i kurczak). Ale juz w tym okresie zaczely sie biegunki i ogolnie bardzo duzeeee kupska,rozlane,ciemne,bardzo ciemne.Pies powinien wazyc wtedy okolo 38kg kg a wazyl caly czas 30kg.Poszlismy do weterynarza. Badania krwi wyszly wporzadku. Dostalismy tabeltki na ureguloanie flory bakteryjnej. Nic to nie dalo.

Badania kalu. Nie napisze co mu dokladnie jest bo sie na tym nie znam ale mniej wiecej wet powiedzial tak: za malo kwasu foliowego,wit B,pies nie trawi skrobii,Przerost zlej flory bakteryjnej,jelito cienkie nie wchlania jedzenia. Weterynarz kazal kupic karme RC gastro intestinal junior-Kupiłam i daje. Dal jakies leki na tydzien czasu na zniszczeni flory bakteryjnej? i leki na 30 dni na odbudowanie flory bakteryjnej? jestesmy w trakcie dawania.Mialam dawac tylkok karme przez 2 tygodnie i po dwoch tygodniach sprobowac dawac mieso bez zadnych ryzow,marchewek itp. Ale po 1,5 tygodnia zauwazylam ze pies zwyczajnie jest glodny i wet kazal zwiekszyc mu dawke karmy. Normalnie mial dostawac 42og karmy dziennie(zalecenia na opakowaniu) i wyedy kupa sie unormowala. Wet kazal zwiekszyc do 600g na dzien,zwiekszylam ii spowrotem dostal biegunek wiec wet kazal wrocic do normalnej porcji i teraz znow mamy czekac kolejne 2 tygodnie na unormowanie sie kupy i dopiero mozemy wprowadzic mieso....ale....Ale ten pies wyglada strasznie,jest tak chudy,taki wychudzony... Nie dosc ze karma jeszcze nic nie pomogla to na dodatek pies jeszcze schudl 1,5 kg !!!Po wroceniu do prawidlowej dawki karmy kupa powli sie juz robi prawidlowa.Ale ja juz nie wiem co robic... wiem ze potrzeba czasu na takie rzeczy,zeby wszystko wrocilo do normy ale nie ma wogole poprawy,nic a nic z tego co widze jest tylko gorzej. Pies ogolnie zachowuje sie normalnie,jest wesoly,pelny energii itp.Bardzo prosze o porady i pomoc.

Masz możliwość pokazać te wyniki i psa innemu lekarzowi?

Jeżeli zdiagnozowano przerost flory (SIBO) to te leki na "zniszczenie flory bakterynej" to co to było? Nifuroksazyd, metronidazol? Przy SIBO antybiotykoterapię trzeba czasem stosować długo (nawet 6 tygodni). To jest bardzo trudna choroba. Ma okresy remisji, potem wraca. Czasem wymaga suplementacji wit. B12 - jej niedobór jest groźny.  Myślę, że konsultacja z innym lekarzem nie byłaby od rzeczy.

Można też spróbować poszukać karmy niskoskrobiowej. RC gastro intestinal junior taki nie jest - prawie 27% to skrobia. Im więcej karmy podajesz, tym więcej pies dostaje tej skrobi, a to pożywka dla bakterii. 

Edit: Wrócę jeszcze do tematu trzustki. Pamiętam, że pisałaś, że jest w porządku. Upewnij się jednak, jakie badanie zostało wykonane. Nie każde badanie wykaże zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki (np. tzw. test kliszowy może być w normie), której SIBO jest dość typowym powikłaniem.

Dzisiaj albo jutro będę mieć konsultacje z innym weterynarzem i Zobaczę co on nam powie ciekawego.  Lekarz zalecił właśnie ta RC i ja kupiłam i daje i jak jest podawana w prawidłowych dawkach to kupy sa ok,tylko jak dawkę zwiększyłam to zaczęły sie biegunki. Teraz znów karmy dostaje tyle ile trzeba i jest wszystko wporzadku,ale on jest głodny,wychudzony co mogłabym mu jeszcze dać oprócz tej karmy ze sobie pojadł a żeby mu nie zaszkodziło? Wet mówił ze po 2. tygodniach np samo mięso z kurczaka gotowane,a jakbym już teraz mu to dała ? A nie za tydzień ? Kupy sa w porządku wiec może byłoby ok?

jedlj chodzi o trzustkę to wszystko jest w porządku,na wynikach jest napisane ze nie stwierdzono. Wyszło tylko to co napisałam.

Jesli chodzi o podawane leki to pózniej napisze co miał dawane.

witam  ja także  miałam  taki problem z moją 4 miesięczną suczką codzienne wizyty u weterynarza kroplówki  zaszczyki tabletki itd. także mi strasznie schudła i nie chciała jeść  gotowałam jej pierś z kurczaka z ryżem i marchewką ,ziemniaczki pyrre z twarożkiem  oczywiście chudym podawałam karme  rekonwalescyjną  kupioną u wet. dla psów po operacji  także gastro intensal czy to z puriny czy royal( dobra karma)   teraz jestem na etapie hill sa cena jest porównywalna z royalem najważniejsze jednak dla mnie było podawanie karmy w małych ilosciach ale 4 razy dziennie. życzę zdrówka dla pieska

życze szybkiego powrotu do zdrowia