Sign in to follow this  
Followers 0
Guest abcxyz

Wymioty

11 posts in this topic

Witam, Mam 5.5 letnią suczkę. Od 2 lutego wymiotuje ona żółcią. Wymioty pojawiają się nieregularnie.

Suczka w lipcu została wysterylizowana. Od początku stycznia dostaje nową karmę dla sterylizowanych psów firmy Royal - najpierw w małych, stopniowo zwiększanych ilościach przy mieszaniu ze starą - teraz dostaje tylko tą i raz dziennie zupę z mięsem i ryżem. W styczniu nic jej nie było.

Znaczenie może mieć też fakt, że pod koniec stycznia przygarnęłam znajdę - też suczkę. Ma ok. rok. Była odrobaczona i zaszczepiona przeciw wściekliźnie. Nie wykazuje do tej pory żadnych objawów jakichkolwiek schorzeń.

Dnia 2 lutego - kiedy ta starsza zwymiotowała po raz pierwszy, kupiłam pałeczki dentystyczne dla psów firmy activ-pet. Dałam obu psom po jednej. Jakoś po tym ta starsza zwymiotowała.

Kupiłam wtedy też karmę wołową dla tej znajdy. Ostatnio zaczęła trochę tej karmy jeść też ta starsza. Wymiotowała nieregularnie co jakiś czas samą żółcią. Karmę odstawiliśmy w tydzień temu.  Dostaje tylko tą karmę Royal i zupę z mięsem i ryżem(jak zawsze).  W czartek, piątek i dziś znów zwymiotowała żółcią.

W czwartek była u weterynarza. Dostała wtedy  zastrzyk przeciwwymiotny i nospę.

Mimo odstawienia tej karmy, którą kupiłam, pies nadal wymiotuje nieregularnie żółcią. Dziś znów się to zdarzyło, mimo, że dostała to co zwykle jeść.

Czy mogą istnieć inne przyczyny tej sytuacji niż zmiana karmy?

Czy nowy pies może posiadać szkodliwą dla niej florę bakteryjną?

Czy może to mieć kontekst raczej psychogenny?

Suczka jest krzyzówką yorka i grzywacza chińskiego . Może mieć wrażliwy układ pokarmowy.

radzę zrobic badania krwi ,próby wątrobowe,zbadać trzustkę , wiem z autopsji ze wymoity zółcią moga być spowodowane chora watrobą .ważne tez jest by psy otrzymywały posiłek o okreslonych porach .Ale badanie krwi to podstawa ,dziwne ze wet tego Ci nie zaproponował .

Nie chcę osądzać, czy to rzeczywiście żółć. Jest to w każdym razie żółty płyn. Inny domownik powiedział, że to nie żółć, bo żółć jest zielonkawa.

Weterynarz powiedział tylko, że nie widzi innej przyczyny prócz zmiany karmy. Pies nie jest przyzwyczajony do niej i dlatego ponoć wymiotuje.

Jak wymioty się powtórzą, zrobimy te badania. Zastanawia mnie też, jakie jest prawdopodobieństwo na to, że przyczyną jest inny pies. Jakoś te wymioty zgrały się w czasie z obecnością tej znajdy.

Dodam jeszcze, że pod koniec stycznia tej starszej suczce zaczęły ropieć i łzawieć oczy, ale dostała krople do oczu, które pomogły.

Nie wiem, czy to możliwe, że nowy pies może mieć jakieś szkodliwe dla niej bakterie?

Po pierwsze zmień karmę bo RC to najgorsza karma dla psa choć droga.

Ja karmię swoje psy mięsem, taniej i zdrowiej.

A co do wymiotów to ja miałam taki kłopot z jedną moją suczką. Okazało się, że miała nadkwasotę i jak miała pusty żołądek to wymiotowała żółcią. Za poradą znajomej zaczęłam jej rano dawać ok. szklanki mleka, podobno odkwasza i faktycznie - od kiedy pije mleko nigdy mi nie wymiotuje. Więc spróbuj, jak nie pomoże to faktycznie trzeba zrobić badania ale u dobrego weta.

no nie wiem jak z tym mlekiem bo ponoć psy po ukończenia roku nie toleruja laktozy ale moge sie mylić.Ja nie podaję mleka ,raz dałam ojjjj  całe mieszkanie do szorowania było, w zyciu takiej biegunki nie widziałam .Co do karmienia Barfem nie jestem za tym ,wiem że pies to drapieznik itd ale często im to nie słuzy zwłaszcza watroba się buntuje ale każdy karmi jak uważa, moje psy są na fish4dogs i sobie chwalę badania maja robione co pół roku ze względu na wiek(13) i wszystko jest ok

Dwbem ma rację, że należy brać pod uwagę nadkwasotę, choć niekoniecznie trzeba ją leczyć mlekiem.

Rozważ też, czy nie dostaje za mało jedzenia. Czasem zwiększenie porcji lub mała dodatkowa przegryzka wieczorem wystarcza, żeby takie wymioty ustąpiły - szczególnie jeśli są to poranne wymioty.

Rozważ też, czy nie dostaje za mało jedzenia. Czasem zwiększenie porcji lub mała dodatkowa przegryzka wieczorem wystarcza, żeby takie wymioty ustąpiły - szczególnie jeśli są to poranne wymioty.

Dokładnie tak było z moją Torą-żółtawe wymioty, spowodowane za małą ilością pokarmu. Szybki telefon do zaufanego weta i za jego radą, zwiększyłam trochę porcję i wszystko wróciło do normy :yes:

Oczywiście, że nie musi się podawać mleka, wiem że niektóre psy tak jak i niektórzy ludzie w starszym wieku nie przyswajają mleka. Ja mam to szczęście, że moje w wieku prawie 12, 9 i 7 lat uwielbiają mleko i nie chorują. Ja 76 lat też mogę pić mleko bez konsekwencji więc to jest sprawa osobnicza.

Ja karmienia mięsem nie nazywam Barfem bo daję normalne mięso wołowe z dodatkiem ryżu lub makaronu i warzyw i psy są zdrowe a mam je już 50 lat. I nie wiem co to alergie, biegunki czy choroby układu trawiennego.

Sucha karma była tylko jak wyjeżdżałam z psami na urlop lub na wystawy za granicę. Mimo, że oboje z mężem pracowaliśmy zawsze mieliśmy czas na przygotowywanie normalnego jedzenia swoim psom a bywało, że były to nawet cztery duże psy w mieszkaniu.

Teraz nie dawaliśmy jej karmy, tylko zjadła zupę z mięsem, ryżem i warzywami. Dziś nie zwymiotowała. Ostatnio utyła, dlatego staramy się jej ograniczać porcje, choć ma większy apetyt z powodu tej sterylizacji. Narazie obserwujemy ją.

Miała zbadaną dziś m.in. krew, usg, próby wątrobowe, jutro będzie miała nerki badane. Na razie wyszło, że jest wszystko ok. Przepisany miała bioprazol (mogłam przekręcić nazwę) na zmniejszenie kwasów żołądkowych. Dostaje jeść normalnie.

Możliwe, że wymioty spowodowane są stresem nowym psem w domu. Zawsze była sma w domu, a na spacerze do innych psów podchodziła z dystansem. Ta znajda jest natarczywa i chce się bawić, natomiast ta starsza się denerwuje i warczy na nią, ucieka od niej. Może to kwestia psychiki.

mój malutki też miał podobne objawy, w lecznicy nie potrafili pomóc. wszyscy mówili że weterynarz nowa wieś jest bez konkurencyjny i na bank mi pomoże, pojechałem (spory kawał drogi), i o dziwo pomógł. Opłacało się, wziął zwierzaka na obserwację, podał przyczyny, wprost powiedział co trzeba zrobić i co podawać ;) najśmieszniejsze jest to że jest to tabletka którą stosują też ludzie :D