Kartal

Agresja do innych

11 posts in this topic

Mam pytanie otoz chce wziac kolejnego psa samca (pittbulla lub doga argentynskiego) i nie wiem jak zachowa sie moj 2 pies (dog kanaryjski) jest dosc mlody ale reaguje na niektore psy agresywnie IMG_20170207_125844.thumb.jpg.804b86b04fbd1790def95f60d98e9c22.jpg

Cześć,

Co to znaczy "dość agresywnie"? Poszczekuje? Rzuca się, gryzie?

Na odpowiednia socjalizację nigdy według mnie nie jest za późno. Ile dokładnie ma pies?

Tu nawet nie chodzi o odpowiednią socjalizację tylko o predyspozycje rasowe. Masz rasę, która wiele lat była kształtowana tak, by walczyć z innymi psami - mają stosowny charakter, ciętość, wrodzoną, genetyczną pobudliwość do walki (a w wieku dwóch lat dopiero się to w sumie zaczyna). I szukasz drugiego osobnika podobnego typu. Być może nic się nie wydarzy - może szczenior się od razu podłoży starszemu i tak zostanie. Może polubią się na tyle, że po prostu się dogadają i polubią. A może w 7 miesiącu młodemu odpali testosteron, i się zacznie jatka. Albo suczka sąsiadów wpadnie w cieczkę, i chłopaki skończą na szyciu u weta, być może razem z Tobą jak spróbujesz je rozdzielić. 

Można to wygaszać szkoleniem, pytanie czy masz na tyle wiedzy/pieniędzy żeby ktoś tą wiedzę Ci sprzedał, i czy dasz sobie radę (m.in starczy Ci czasu, cierpliwości, siły, woli). I czy będziesz w stanie te psy kontrolować.  No i co to za życie, pod nieustanną ścisłą kontrolą.

Ja bym się pewnie nie pakował w takie ryzyko, to jest loteria z dużą szansą na problemy za rok czy dwa.

To znaczy mam tez kundelka (maly ok 1,7letni) i na posesje wszedl inny pies (przybleda) dog nie byl agresywny ale kundel zaczal na przyblede warczec i dog dolaczyl (dog ma 1,3lat), mam znajoma ktora ma mala suczke i ona  na niego warczy a on jest spokojny

Bardzo często pies który czuje strach i się czegoś boi będzie reagował agresją. Biorąc pod uwagę to że zastanawiasz się nad dość dużym psem typu Pitbull może się okazać, że właśnie takiego psa Twój piechu będzie się bardzo bał

--------------------------------------

Edited by Marzena Polańska
Linkowanie do stron poza tematem forum

no był golden(staruszek) na podwórku i nic nie zrobił mu jedynie gdy doszedł do jego miski złapał go za kark ale od razu odpuscil

Czyli masz już informację, że Twój pies ma takie zapędy - tym bardziej dwa razy bym się zastanowił nd drugim, jeśli nie masz dużego doświadczenia w tym temacie.

Oszczędź tego którego posiadasz ;) Albo pomyśl nad inną rasą, taką która najbardziej współgrałaby z tą którą posiadasz,  chociaż to i tak ryzykowne :)

Witam!!

Po pierwsze: nie można oceniać psa po rasie. Znajdzie się łagody pittbul i agresywny labrador. Więcej niż od rasy zależy od wychowania. 

Po drugie: radzę ci najpierw popracować nad psami które posiadasz... Według tego co napisałaś problemy stwarza... kundelek. To on atakuje pierwszy, mimo że pozory wskazują na drugiego psa. Poczytaj książki dobrych psich behawiorystów którzy mają dużą wiedzę. Odradzam niektóry autorów nie chce tu rzucać nazwiskami ale według niektórych gdy pies atakuje inne psy najlepiej jest... przenieść się w miejsce gdzie nie ma psów. I to nie żart, niektórzy naprawdę tak radzą. Jeżeli będziesz szukała książki w księgarni przejrzyj kilka stron, uważaj na "fachowców" którzy tak naprawdę nigdy nie pomogli żadnemu psu i nie mają pojęcia o niczym. Słuchając niektórych zamiast spaceru na np. 2km zrobiłabyś co najmniej 10 omijając wszystkie psy i ludzi na których twój czworonóg krzywo spojrzał. Jeżeli znajdziesz w takiej książce coś podobnego odłóż ją na miejsce. Polecam również filmiki ukazujące naprawdę dobrych behawiorystów w akcji.

Po trzecie: zastanów się czy na pewno i jak bardzo chcesz mieć mieć psa oraz dlaczego chcesz go mieć. Ale zanim weźmiesz następnego psa musisz być pewna że panujesz nad tymi które już posiadasz. 

Mam nadzieje że pomogłam :) 

Dziękuję za pomoc rozmyślam nad psią lokatorką Cane Corso lub Doga lecz tylko nad tym myślę jak na razie

Mogę sie pochwalić moim nowym "nabytkiem" ;), niestety okazało się że ten nowy nabytek jest dobrym dominatorem, próbuje rządzić podwórkiem, na jego nieszczescie tamten jest silniejszy a ten jest dobra zaczepa i jak widac na tym zdjeciu mu sie oberwalo, sam prowokuje raz prawie tamten go udusil, zlapal go za szyje nie dalo sie odpuscic i tamtemu sie dostalo po jajkach :P beda mialy kojec, dodam ze ten piesek jest ze schroniska zabrany gdy mial okolo roku, za niedługo będzie  kojec i się skończy ciągła męczarnia, pozdrawiam  PS. widać też ze bydle dostało po łapie DSC_0060.thumb.JPG.fed27ef0d74d98c2dd9dc66faf858359.JPGDSC_0143.thumb.JPG.3a9cdcdd666816a72b50e29636e08ded.JPG