Sign in to follow this  
Followers 0
kamila22

szczeniak dieta
Dieta dla szczeniaka

6 posts in this topic

Witam. Mam 6 - cio miesięcznego sznaucera ( waży 8 kg )  . Pies nie może jeść suchej karmy bo po niej intesywnie wymiotuje . Mokrej karmy wolę mu nie dawać bo podobno tam są same konserwanty. Możecie podać mi odpowiednią dietę dla psiaka bogatą w potrzebne mu witaminy  ? Jaką mokrą karmę o małej zawartości konserwantów polecacie ?

Pozdrawiam

hej miałem podobny problem gdy mój był szczeniakiem, tak naprawdę najlepiej zbilansowane są karmy suche czyli oprócz białka i tłuszczu zawierają najwięcej witamin i minerałów co w rozwoju szczeniaka jest ważne. Wymioty po suchej karmie mogą być spowodowane poprzez zbyt łapczywe jedzenie (łykanie) lub zbyt dużą dawkę karmy na jednorazowy posiłek. Inna kwestia to jakość karmy suchej jej skład wielkość granulek i dodatki dietetyczne ja próbowałem u swojego psa wielu firm zanim dobrałem karmę która naprawdę się przyjęła i wszystko się po niej uspokoiło ;-) 

Ja dodaje pediatrivet z vetexpert. To zbilansowane witaminy ktore wspomagają prawidłowy rozwój układu immunologicznego oraz nerwowego a także pobudzają prawidłowy rozwój mikroflory.

możesz mu gotować, ale wówczas musisz wzbogacać jedzenie odpowiednimi witaminami. Ewentualnie możesz też poprosić weterynarza o pomoc w "opracowaniu" odpowiedniej diety

Mam podobne zdanie. Lepiej gotować samemu mięso(najlepiej na przemian kurczak, wołowe, indyk, jagnięcina zaopatrzenie najtaniej chyba wychodzi u jakiegoś rzeźnika)  warzywa(marchew, pietruszka, ziemniak, groszek, ryż)  niż kupować mokrą karmę, przy której nie ma gwarancji, że nie zawiera sztucznych konserwantów. Poza tym gotując samodzielnie, wiemy skąd bierzemy składniki i co wkładamy do garnka. Odpowiednio zbilansowane domowe jedzenie z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na rozwój pieska. Oprócz tego wspomagać domowe obiadki dobrej jakości suchą karmą, można też stosować później olej rybny. Przy szczeniakach posiłki podawać w małych ilościach i stopniowo urozmaicać dietę, obserwować jakie piesek oddaje kupki.  Kontrolować regularnie u weterynarza i zadbać, aby pieski były przede wszystkim odrobaczone.

Wiem że to już było dawno ale może warto zmienić karmę suchą na inną (też dobrą)...

Napisz jak Ci poszło z tym karmieniem i witam sznaucera :D

Edited by Misio