kiiiniax

Sam w domu

7 posts in this topic

Witam serdecznie, jestem tu pierwszy raz a do rejestracji tu skłoniły mnie obawy i przemyślenia na temat mojego nowego członka rodziny. Jak większość, nie spędzam 100% czasu w domu ponieważ mam też inne obowiązki. Od niedawna mieszkam sama i zastanawiam się jak maleństwo zniesie czas w którym pozostanie sama sobie. Jak wasze szczeniaki znosiły samotność? Na ile godzin zostawały same w domu?  Po jakim czasie przywykły?

Moj niestety nie jest przyzwyczajony do samotności i wyje, kiedy jest sam... Ale szczeniaka można nauczyć wiele rzeczy. Na początek lepiej zostawiaj go samego na krótki okres czasu. Warto zostawiać mu coś do zabawy np. gryzak :) 

Mojego psiaczka mam od szczeniaka, na początku zostawiałam go na parę minut samego i tak codziennie wydłużałam ten czas. Na początku było ciężko, wył i skamlał pod drzwiami, ale z czasem przestał. Teraz jak wracam z pracy wita mnie radosnym merdaniem ogonka, jest kochany. Zostaje ze swoimm ulubionym gryzaczkiem, którym razem się bawimy , czasami przynoszę mu w nagrodę jakieś smakołyki. Słyszałam kiedyś że z psem należy dużo rozmawiać , a on po czasie zacznie rozumieć naszą mowę, ja przy każdym pozostawieniu pieska w domu tłumaczyłam mu dlaczego musi zostać sam i możecie się smiać on chyba mnie rozumie, teraz jak wychodzę do pracy odprowadza mnie do drzwi , zawsze na pożegnanie, tak go nauczyłam, podaje mi łapę :-) :D

Z moim pieskiem zawsze bawię się w ogrodzie  

Pies może zostać nawet kilka godzin w domu ale wszystko musi się odbywać etapami. Pies będąc sam nie może się nudzić. Chowałem w różnych zakamarkach ciasteczka snack mobility dog z vetexpert. Pies był zajęty szukaniem i nie demolował mieszkania. Teraz też mu zostawiam ale bardziej z przyzwyczajenia bo pies przywykł, że pan musi pracować na przysmaki dla swojego pupila. :)

Dobry spacer na ktorym piesek sie wybiega, potem chwila spokojnego odpoczynku, wyciszenia i bezemocjonalne wyjscie z domu. Tylko sie z nim dlugo i czule nie zegnaj. Fantastyczna metoda to zostawianie "nudnego" radia wlaczonego, jakies wiadomosci z kraju i ze swiata, gdzie nie ma reklam i przekrzykiwania sie. Najpierw naucz psiaka sluchac takiego radia kiedy jestes w domu, on to skojarzy z relaksem (tylko sie wtedy z nim nie baw), potem systematycznie znikaj mu z pola widzenia na kilka chwil. I wydluzaj te chwile. Doskonale jest cwiczenie : siad i zostan. najwazniejsze jest robic wszystko powoli, systematycznie i pozbyc sie poczucia winy. I nie zostawiaj go na dlugo, szczegolnie kiedy jest maly i musi sobie wyrabiac zeby. Koniecznie zostaw do dyspozycji zabawki do gryzienia, najlepiej w kojcu. 

mała psinka z pewnością będzie tęsknić i może piszczeć. Musiałabyś jakoś przyzwyczaić pomału psinkę do samotności. Zostawiaj zwierzaka na coraz dłuższy okres samego w domu, a może z czasem piesek zrozumie, że musi czekać aż wrócisz. Wyjdź z nim tylko na podwórko przed zostawieniem samego aby załatwił swoje potrzeby.