kiiiniax

Sam w domu

7 posts in this topic

Witam serdecznie, jestem tu pierwszy raz a do rejestracji tu skłoniły mnie obawy i przemyślenia na temat mojego nowego członka rodziny. Jak większość, nie spędzam 100% czasu w domu ponieważ mam też inne obowiązki. Od niedawna mieszkam sama i zastanawiam się jak maleństwo zniesie czas w którym pozostanie sama sobie. Jak wasze szczeniaki znosiły samotność? Na ile godzin zostawały same w domu?  Po jakim czasie przywykły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj niestety nie jest przyzwyczajony do samotności i wyje, kiedy jest sam... Ale szczeniaka można nauczyć wiele rzeczy. Na początek lepiej zostawiaj go samego na krótki okres czasu. Warto zostawiać mu coś do zabawy np. gryzak :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojego psiaczka mam od szczeniaka, na początku zostawiałam go na parę minut samego i tak codziennie wydłużałam ten czas. Na początku było ciężko, wył i skamlał pod drzwiami, ale z czasem przestał. Teraz jak wracam z pracy wita mnie radosnym merdaniem ogonka, jest kochany. Zostaje ze swoimm ulubionym gryzaczkiem, którym razem się bawimy , czasami przynoszę mu w nagrodę jakieś smakołyki. Słyszałam kiedyś że z psem należy dużo rozmawiać , a on po czasie zacznie rozumieć naszą mowę, ja przy każdym pozostawieniu pieska w domu tłumaczyłam mu dlaczego musi zostać sam i możecie się smiać on chyba mnie rozumie, teraz jak wychodzę do pracy odprowadza mnie do drzwi , zawsze na pożegnanie, tak go nauczyłam, podaje mi łapę :-) :D

 

Z moim pieskiem zawsze bawię się w ogrodzie  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pies może zostać nawet kilka godzin w domu ale wszystko musi się odbywać etapami. Pies będąc sam nie może się nudzić. Chowałem w różnych zakamarkach ciasteczka snack mobility dog z vetexpert. Pies był zajęty szukaniem i nie demolował mieszkania. Teraz też mu zostawiam ale bardziej z przyzwyczajenia bo pies przywykł, że pan musi pracować na przysmaki dla swojego pupila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry spacer na ktorym piesek sie wybiega, potem chwila spokojnego odpoczynku, wyciszenia i bezemocjonalne wyjscie z domu. Tylko sie z nim dlugo i czule nie zegnaj. Fantastyczna metoda to zostawianie "nudnego" radia wlaczonego, jakies wiadomosci z kraju i ze swiata, gdzie nie ma reklam i przekrzykiwania sie. Najpierw naucz psiaka sluchac takiego radia kiedy jestes w domu, on to skojarzy z relaksem (tylko sie wtedy z nim nie baw), potem systematycznie znikaj mu z pola widzenia na kilka chwil. I wydluzaj te chwile. Doskonale jest cwiczenie : siad i zostan. najwazniejsze jest robic wszystko powoli, systematycznie i pozbyc sie poczucia winy. I nie zostawiaj go na dlugo, szczegolnie kiedy jest maly i musi sobie wyrabiac zeby. Koniecznie zostaw do dyspozycji zabawki do gryzienia, najlepiej w kojcu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mała psinka z pewnością będzie tęsknić i może piszczeć. Musiałabyś jakoś przyzwyczaić pomału psinkę do samotności. Zostawiaj zwierzaka na coraz dłuższy okres samego w domu, a może z czasem piesek zrozumie, że musi czekać aż wrócisz. Wyjdź z nim tylko na podwórko przed zostawieniem samego aby załatwił swoje potrzeby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

Media społecznościowe

Dodaj nas