kiiiniax

Sam w domu

3 posts in this topic

Witam serdecznie, jestem tu pierwszy raz a do rejestracji tu skłoniły mnie obawy i przemyślenia na temat mojego nowego członka rodziny. Jak większość, nie spędzam 100% czasu w domu ponieważ mam też inne obowiązki. Od niedawna mieszkam sama i zastanawiam się jak maleństwo zniesie czas w którym pozostanie sama sobie. Jak wasze szczeniaki znosiły samotność? Na ile godzin zostawały same w domu?  Po jakim czasie przywykły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj niestety nie jest przyzwyczajony do samotności i wyje, kiedy jest sam... Ale szczeniaka można nauczyć wiele rzeczy. Na początek lepiej zostawiaj go samego na krótki okres czasu. Warto zostawiać mu coś do zabawy np. gryzak :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojego psiaczka mam od szczeniaka, na początku zostawiałam go na parę minut samego i tak codziennie wydłużałam ten czas. Na początku było ciężko, wył i skamlał pod drzwiami, ale z czasem przestał. Teraz jak wracam z pracy wita mnie radosnym merdaniem ogonka, jest kochany. Zostaje ze swoimm ulubionym gryzaczkiem, którym razem się bawimy , czasami przynoszę mu w nagrodę jakieś smakołyki. Słyszałam kiedyś że z psem należy dużo rozmawiać , a on po czasie zacznie rozumieć naszą mowę, ja przy każdym pozostawieniu pieska w domu tłumaczyłam mu dlaczego musi zostać sam i możecie się smiać on chyba mnie rozumie, teraz jak wychodzę do pracy odprowadza mnie do drzwi , zawsze na pożegnanie, tak go nauczyłam, podaje mi łapę :-) :D

 

Z moim pieskiem zawsze bawię się w ogrodzie  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

Media społecznościowe

Dodaj nas