hopsu

Jaka rasa psa będzie lepsza?

2 posts in this topic

Posted (edited)

Witam wszystkich :)
Mam dość duży dylemat nad wyborem rasy psa. 
Interesuje mnie: owczarek niemiecki, doberman, gónczy polski.
Te psy najbardziej przypadły mi do gustu. 
Teraz może napisze do czego ten piesek miałby mi służyć. 
Oczywiście do towarzystwa. Wyjścia ze znajomymi, rower, spacery i wiele innych. 
Jestem dość aktywnym człowiekiem. Mieszkam w domu z ogrodem więc pies będzie miał gdzie szaleć. I teraz coś o jego miejscu nocowania. Ciepły garaż z możliwością wyjścia w każdej chwili z niego. I to chyba tyle. 
Prosze o podzielenie się ze mną swoim doświadczeniem. 
Pozdrawiam ;)

Edited by hopsu

Ja z tych psów zdecydownie wybrała bym dobermana. Tak samo jak Ty jestem sportowcem i swego czasu miałam pod opieką dobermana. psy te mają niespożytą energię, poza tym są piękne i co najważniejsze dla mnie - bardzo wierne, choć nie wiem czy chodzi Ci również o to by Twój pies był dobrym stróżem i obrońcą.  Owczarek i doberman to genialne psy do rowera czy biegania.  Gończy polski jest już spokojniejszym psem więc sądzę, że to nie piesiek dla Ciebie. Wszystko w sumie zależne od tego ile czasu psu masz zamiar poświęcić i jak aktywny styl życia prowadzisz. heh w sumie napisze takie małe podsumowanie :P bardzo aktywny człowiek z dużą ilością czasu - doberman. średnia aktywność, oraz średni czas poświęcony psu - owczarek. dużo czasu oraz mała (jak na sportowca) aktywność - gończy. :) 

powodzenia !!