Xireg

Przygarniety mieszaniec w typie owczarka i pare problemow

2 posts in this topic

Hej jako ze pisze tu pierwszy post to witam wszystkich i każdego z osobna . Mam pare obaw odnosnie mojego pieska ktorego mam 3 dzien i mam nadzieje ze tutaj uda mi sie troszke dowiedziec przed wizyta u lekarza i czego mam sie spodziewac . 

A wiec tak  postanowilem adoptowac w miare duzego pieska w wieku okolo 5 latek z schroniska tyle ze jest to adopcja na odleglosc i pieska nie widzialem przed ale nie bede sie rozwodzil na ten temat bo moje serce zdobyl juz w pierwszej chwili jak go zobaczylem :) teraz przejdzmy do sedna . Piesek w mieszkaniu zachowuje sie bardzo ospale praktycznie po za jedzeniem nie robi nic innego jak spi . Dziennie funduje mu 3-4 godzin spaceru (puki co na zabawe jest zbyt przestraszony) na spacerkach jest ciekawy wszystkiego na smyczy zachowuje sie ze tak to nazwe jak wzorowy piesek nie ciagnie , ciagle obserwuje czy jestem napewno za nim i go nie zostawilem , lecz gdy przychodzi do domu zaczyna sie totalny len z niego nawet chodzenie to dla niego nuda woli spac :) i tu pojawia sie pytanie czy to z powodu strachu czy moze tak ma w genach a może potrzebuje wiecej jedzonka ? Aktualnie dostaje jakies 500-700 roznych pokarkow od suchych przez mokre miesne konczac na gotowanym ryzu z kurczakiem i wazywami . Apetyt mu dopisuje z dokumentu adopcyjnego wynika ze wazy z 30 kg czy to aby nie za malo bo leciutko widac mu zebra gdy chodzi lub nawet stoi . (Poprzedniego psiaka mialem 17 lat malutki terner i nie bylo u niego tak nigdy ) 

2 sprawa jaka mnie martwi to jego prawe oczko ma takie jak by rozlane mleczko na dolnej czesci oczka i tak jak by sie wstydzi tego gdy sie na to patrzy , pani ktora mi pieska przywiozla powiedziala ze jest to spowodowane jego wiekiem ale trudnl mi w to uwierzyc , z moich obserwacji wynika ze piesek na to oko widzi normalnie i nie przeszkadza mu to puki nie popatrze sie mi w to oko . 

Dodam jeszcze ze 1 raz mam pieska z schroniska i boje sie o niego bo juz po 1 dniu bardzo spodobalo mi sie to jak wszystko co robi daje mu radosc :)

Prosze o jakies opinie co sadzicie o moich obawach do weterynarza chce sie wybrac albo jutro albo w sobote wiec przydaly by sie jakies slowa otuchy :) dodaje zdjecia psiaka na pytania odpowiem chetnie :)

20170831_223334.jpg

20170830_175950.jpg

FB_IMG_1504218465917.jpg

FB_IMG_1504218456194.jpg

Najprawdopodobniej jest to pies po przejściach. Przez pewien okres czasu był w jednym, zamkniętym boksie z którego mało wychodził. Po przeprowadzce do Ciebie czuje się niepewnie. Piszesz że masz go dopiero 3 dzień. To krótki okres czasu. Pies nie zdąrzył przywyknąć do nowego otoczenia i osób. Są też typy psów które w mieszkaniu są bardzo ospałe i powolne a na spacerach zaczynają biegać, skakać itp. Daj mu trochę czasu. Nie wymagaj aby po tak krótkim czasie, zachowywał się tak jakby znał Cię od zawsze. Wizyta u weterynarza oczywiście jest potrzebna. Możesz też dopytać się weta, ten powie Ci o wiele dokładniej :) Powodzenia! :)