Lola&Senshi

Jak to jest z tym kopiowaniem uszu/ogona?

18 posts in this topic

Z tego co wiem w PL kopiowanie uszu/ogona u psów jest zabronione. jednakże nie widziałam dobermana lub cane corso bez kopiowanych uszu.... więc jak to z tym naprawdę jest? 

Naprawdę jest tak, że ucinanie psu ogona i uszu (zwane kopiowaniem) jest w Polsce prawnie zabronione przez Ustawę o ochronie zwierząt i jest karalne. Ale Polak potrafi... Potrafi znaleźć zdemoralizowanego weta, który za pieniądze utnie psu ogon. Pocieszające jest tu tylko, że rasowe psy z kopiowanymi ogonami i uszami nie mogą być wystawiane, a tym samym i rozmnażane. Przynajmniej pod egidą ZKwP.         

Kopiowanie uszy w PL jest PRAWNIE zabronione. Tak jak pisała koleżanka wet za kasę umie uciąć psu ogon lub ucho (oczywiście nie każdy, zdarzają się wyjątki wśród dobrych weterynarzy) Zdarza się też że jeśli psy które są rozmnażane mają skopiowane uszy bądź ogony, mogą mieć potomstwo które dziedziczy te cechy. Pozdrawiam :)

1 minutę temu, psiarka0012 napisał:

Kopiowanie uszy w PL jest PRAWNIE zabronione. Tak jak pisała koleżanka wet za kasę umie uciąć psu ogon lub ucho (oczywiście nie każdy, zdarzają się wyjątki wśród dobrych weterynarzy) Zdarza się też że jeśli psy które są rozmnażane mają skopiowane uszy bądź ogony, mogą mieć potomstwo które dziedziczy te cechy. Pozdrawiam :)

Jak to możliwe, że dziedziczą ? Przecież weterynarz w genetyce nie miesza :P

1 minutę temu, Lola&Senshi napisał:

Jak to możliwe, że dziedziczą ? Przecież weterynarz w genetyce nie miesza :P

Spotkałam się z dobermanem który odziedziczył po rodzicach krótki ogon (rodzice mieli skopiowany, zaś niektóre szczeniaki z miotu miały  krótki ogon) Pewnie zostaje ślad w genetyce psa i jeśli będzie on rozmnażany jego potomstwo może dziedziczyć te cechy.

1 person likes this

4 godziny temu, psiarka0012 napisał:

Spotkałam się z dobermanem który odziedziczył po rodzicach krótki ogon (rodzice mieli skopiowany, zaś niektóre szczeniaki z miotu miały  krótki ogon) Pewnie zostaje ślad w genetyce psa i jeśli będzie on rozmnażany jego potomstwo może dziedziczyć te cechy.

Bzdury. To nie forum dla dzieci, więc nie opowiadaj tu bajek jak Miczurin, który też takie bajki opowiadał, choć dotyczące sadownictwa. Ani pies, ani człowiek NIE DZIEDZICZY okaleczeń po rodzicach. I kropka. Szczegóły w szkole, u pani od biologii. A Ty Lola&Senshi nie lajkuj głupot, bo wstyd.

Jeśli rozmnżany pies miał wśród przodków choć jednego osobnika z krótkim ogonem to jest prawdopodobne że któreś z jego potomstwa będzie miało krótki ogon. Choć masz rację nie zawsze. Pozdrawiam. 

7 godzin temu, Silvery napisał:

Bzdury. To nie forum dla dzieci, więc nie opowiadaj tu bajek jak Miczurin, który też takie bajki opowiadał, choć dotyczące sadownictwa. Ani pies, ani człowiek NIE DZIEDZICZY okaleczeń po rodzicach. I kropka. Szczegóły w szkole, u pani od biologii. A Ty Lola&Senshi nie lajkuj głupot, bo wstyd.

Lajkuje jako podziękowanie za odpowiedź na mój post więc nie uważam, że to wstyd. jak napisałam wet w genetyce nie miesza więc to  nie możliwe. 

56 minut temu, Lola&Senshi napisał:

więc to  nie możliwe. 

Niemożliwe.

Dnia 12.09.2017 o 19:18, Silvery napisał:

Pocieszające jest tu tylko, że rasowe psy z kopiowanymi ogonami i uszami nie mogą być wystawiane, a tym samym i rozmnażane. Przynajmniej pod egidą ZKwP

nie tak całkiem,  nie można wystawiac psów z kopiowanymi uszami i ogonami (dotyczy to również psów sprowadzonych z zagranicy, gdzie taki sam zakaz obowiazuje), ale jeśli kupiłeś sobie psa w kraju gdzie nie ma takiego zakazu, to wówczas jak najbardziej takiego kopiowanego psa możesz wystawić.

12 godzin temu, psiarka0012 napisał:

takiej bzdury to jeszcze nie słyszałam i nie czytałam (ale zawsze jest ten pierwszy raz :) ). To że szczeniaki miały krótszy - bo na pewno nie krótki, podobny do skopiowanego - ogon, to jest tylko i wyłacznie wada genetyczna. Wada na która w żaden sposób nie wpływa kopiowanie ogonów rodzicom. przepraszam za porównanie, ale  przekładajac na człowieka, to powinno wygladać mnie więcej tak - jeśli któres z rodziców miało amputowana nogę, to któres z kolei dziecko również powinno urodzic się bez tej nogi. 

53 minuty temu, ojeja napisał:

jeśli kupiłeś sobie psa w kraju gdzie nie ma takiego zakazu, to wówczas jak najbardziej takiego kopiowanego psa możesz wystawić.

I tym sposobem rodzą się potem dobermany bez ogona, które spotyka Psiarka. ;)

To nie sarkazm, tylko domniemanie pochodzenia dobermanów bez ogonów. No bo jeśli Psiarka spotyka się z dobermanem, który oddziedziczył po rodzicach krótki ogon, gdyż rodzice mieli ucięte ogony, to rodzice ci musieli jak nic pochodzić z kraju, gdzie nie ma zakazu obcinania psom ogonów, tak jak w Polsce. Pewnikiem były to rosyjskie dobermany.  Ex oriente lux?                    

6 godzin temu, Silvery napisał:

To nie sarkazm, tylko domniemanie pochodzenia dobermanów bez ogonów. No bo jeśli Psiarka spotyka się z dobermanem, który oddziedziczył po rodzicach krótki ogon, gdyż rodzice mieli ucięte ogony, to rodzice ci musieli jak nic pochodzić z kraju, gdzie nie ma zakazu obcinania psom ogonów, tak jak w Polsce. Pewnikiem były to rosyjskie dobermany.  Ex oriente lux?                    

Ojciec szczeniaka faktycznie pochodził z Rosji :)

Tak jak napisała Silvery. Jednak przeważyły względy etyczne i kopiowanie zostało w Polsce zakazane. Niestety zdarzają się sytuacje, że znajdzie się weterynarz, który i tak podejmie się takiego zabiegu :(

Pozdrawiamy

32 minuty temu, Pomocny Admin napisał:

Tak jak napisała Silvery.

Napisał. ;)

Każdemu zdarzy się czasem palnąć głupotę. Tym razem zdarzyło się to mnie. Dziękuję Wam za wyprowadzenie mnie z błędu i poszerzenie mojej wiedzy :) Pozdrawiam serdecznie :)