wojtekszef

Agresja u psa

8 posts in this topic

Cześć mam problem z psem. Na podwórku w moim domu rodzinnym mieszka pies, taki mieszanie,żadna specjalna rasa. No i był od szczeniaka takiego już większego w moim domu. Obecnie ma 7 lat. No i od jakiegoś czasu mam problem. Kiedy chce go pogłaskać dziwnie się patrzy, zaciska szczęki no i próbuje mnie ugryźć, dokładnie to złapać za rękę którą chce go pogłaskać. Przez pewien czas problem ustąpił, dawał się głaskać ale od pewnego czasu problem znów powrócił. Pies zachowuje się tak w stosunku do mnie, w stosunku do innych domowników zachowuje się normalnie. Od razu mówię że nigdy nie uderzyłem psa ani go nie dręczyłem.Co może być tego przyczyną i jak rozwiązać ten problem?

Może pies w ten sposób sygnalizuje Ci, że coś mu dolega, boli? Właśnie poprzez takie zachowanie może próbować zwrócić Twoją uwagę. Dlatego trzeba udać się do weterynarza, by wyeliminować chorobę. Może pod Twoją nieobecność ktoś mu coś zrobił? Taka nagła zmiana w zachowaniu bez konkretnej przyczyny nie jest możliwa.

Dnia 25.10.2017 o 19:06, wojtekszef napisał:

Pies zachowuje się tak w stosunku do mnie, w stosunku do innych domowników zachowuje się normalnie. Od razu mówię że nigdy nie uderzyłem psa ani go nie dręczyłem.Co może być tego przyczyną i jak rozwiązać ten problem?

Coś kręcisz, bardziej wierzę psu, niż Tobie, bo po zachowaniu psa widać, że masz coś za uszami i z tego powodu pies Cię nie lubi. Po prostu. I tym bardz

8 minut temu, Silvery napisał:

Coś kręcisz, bardziej wierzę psu, niż Tobie, bo po zachowaniu psa widać, że masz coś za uszami i z tego powodu pies Cię nie lubi. Po prostu. I tym bardz

iej nie uważa Cię za szefa, choćbyś nie wiem jaką sobie ksywkę wymyślił. Zajmij się czymś innym i zostaw psa w spokoju rodzinie.

Dnia 26.10.2017 o 21:02, Silvery napisał:

Czy myślisz że gdybym miał "coś za uszami" to pisałbym tutaj jak rozwiązać ten problem skoro bym go znał? Pomyśl najpierw i dopiero się wypowiadaj...

Jeśli pies nie zachowuje się tak wobec innych osób, tylko wobec Ciebie, to gdzieś macie spalone relacje. Zaciskanie szczęk i napinanie mięśni jest sygnałem ostrzegawczym, a że Ty go ignorujesz -pies stosuje mocniejszy, w postaci ugryzienia pozorowanego. I wierz mi, to nie jest próba ugryzienia Ciebie - pies jest od Ciebie wielokrotnie szybszy, jeśli będzie chciał Cię ugryźć a będziesz blisko, nie masz szans tego uniknąć. Takie kłapanie zębami przy ciele to kolejne, mocniejsze ostrzeżenie - n astępne będzie dotknięcie skóry, a potem już samo ugryzienie.

Po pierwsze nie prowokuj tych sytuacji. Ilekroć pies się tak zachowa, utrwalasz w nim przeświadczenie, że warto to robić w przyszłości. Czyli innymi słowy - im częściej tak robi, tym częściej będzie to później powtarzał. Jeśli pies tężeje w bezruchu - przestań go głaskać, zatrzymaj się. Może sam odejdzie, a jeśli nie - zaczekaj aż troszkę odpuści i sam odejdź.

Druga sprawa - przemyśl, co sprawia, że pies traktuje Cię wyjątkowo? Może spędzasz z nim za mało czasu, albo przeciwnie - zbyt wiele? Albo głaszczesz go w sposób, który mu się nie podoba, lub w miejscu, którego nie lubi? Może pozwalasz mu na zbyt wiele i nie nauczył się Ciebie szanować  - albo przeciwnie, wymagasz za dużo lub jesteś za ostry, i dlatego nie ma ochoty na kontakt? Pomyśl, czym różnisz się w podejściu do psa od reszty rodziny, to będziemy wiedzieli jak pracować.

Moim zdaniem pies od małego powinien panować nad agresją, ponieważ potem różnie bywa z tym wszystkim. Wiele się słyszy, że pies pogryzł dziewczynkę małą.