Sign in to follow this  
Followers 0
aniazaf

Zapalenie jelit u psa

3 posts in this topic

Bardzo proszę Was o pomoc gdyż powoli zaczynam tracić nadzieję! Czy ma ktoś może jakieś doświadczenia lub wiedzę w zakresie leczenie ostrego rzutu nieswoistego zapalenia jelit u psa (York)? Byłam już u kilku weterynarzy i jedyne co mi zalecili to dieta i sterydy (Encorton). Stan pieska jednak się pogarsza, traci ciągle na wadze mimo apetytu, ściana jelit jest mocno pogrubiała, traci białko a w jamie brzusznej są przesięki. Czy i w jakich dawkach można stosować sulfasalazynę u zwierząt? Jak z żywieniem pozajelitowym? Każdy weterynarz, u którego byłam twierdzi, że leczy się tylko GKS-ami. Czy nie można zastosować podobnej terapii co u ludzi? Jeżeli znacie jakiegoś weterynarza (cała Polska), który ma doświadczenie w leczeniu IBD to bardzo proszę o polecenie. Z góry dziękuję Wam wszystkim za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leczenie choroby zapalnej jelit polega na połączeniu zmiany diety i stosowania różnych leków, które zapisuje weterynarz. Dieta hipoalergiczna jest najczęściej stosowana w początkowej fazie leczenia. Ważne jest użycie białka i węglowodanów. Pies nie może jeść niczego innego. Jeżeli zmiana diety pomoże, to proszę pamiętać, że tak od razu nic się nie unormuje. Potrzeba na to czasu, tak samo jak u człowieka, organizm musi się przyzwyczaić. Jeżeli taka dieta nie pomoże, to można spróbować z dietą o niskiej zawartości tłuszczu. Niektóre psy z IBD będą lepiej tolerować dietę z dużą zawartością błonnika, inne wręcz przeciwnie. Zatem zanim zauważy się poprawę u psa, trzeba wypróbować wiele diet. Ta choroba wymaga od właścicieli dużo cierpliwości, dlatego nie można zbyt wcześnie zaprzestać przyjmowania leków, które zapisał weterynarz, nawet jeżeli od samego początku nie dają rezultatów. Co do Sulfasalazyny należy ten lek stosować z dużą ostrożnością. Co do stosowania tego leku, koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem weterynarii. Ta choroba może być kontrolowana, jednak ciężko ją wyleczyć. Przede wszystkim muszą być dobrze dobrane leki i dieta, a także pies musi być pod stałą obserwacją weterynarza. 

Może jest na tym forum właściciel psa, który również choruje na IBD?

Życzymy dużo zdrówka! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, jest. 

Leczymy IBD z niezłym skutkiem w tym momencie. Karma z/d Hills puszki i suche. Antybiotyk na 6 tygodni i Colon C.

restrykcyjne przestrzeganie diety-pies nie moze jesc nic innego. przestrzeganie stałych godzin karmienia i wypróznien. Picie wody bez chloru. My pijemy deszczówkę lub wodę z butelki z dośc wysokim PH. Cocon C po pół łyzeczki do porannej i wieczornej porcji jedzenia (puszka) o !5 sucha karma

Karmienie 3 razy niewielkimi ilosciami pokarmu tez pomaga przy gojeniu się jelit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

Media społecznościowe

Dodaj nas