14 posts in this topic

Ostatnio rozsmakowuje się w literaturze psiej :) Przeczytałam słynną książkę "Był sobie pies", potem oglądałam film (poryczałam się dwa razy). Teraz zobaczyłam, że jest "Psiego najlepszego" - tego samego autora. Ktoś czytał? Może polecić? Albo coś innego w tematyce piesków. Po co warto sięgnąć?

był sobie pies.jpg

psiego najlepszego.jpg

images.jpg

7 godzin temu, Misja(onariuszka) na 4 łap napisał:

Albo coś innego w tematyce piesków. Po co warto sięgnąć?

Po to:

1. Eric Knight - Lassie, wróć!

2. Steven Winn - Como, wróć!

3. John Grogan - Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata

4. Jon Katz - Dobry pies

5. Garth Stein - Sztuka ścigania się w deszczu

6. Jędrzej Fijałkowski - Emil

7. Abigail Thomas - Życie na trzy psy

8. Joanna Szarras - Garet, fe!

9. Dorota Sumińska - Autobiografia na czterech łapach

10. Dorota Sumińska - Dalej na czterech łapach

11. Michael Morpurgo - W biegu. Niezwykłe przygody wyjątkowego psa

12. Nuala Gardner - Mój przyjaciel Henry

13. Mark Levin - Uratować Sprite'a

14. Jay Kapelman - Misja szczeniak. Pozdrowienia z Bagdadu

15. Lucy Dillon - Psy, Rachel i cała reszta

16. Isabel George - Pies, który uratował mi życie

17. Jackie Todd - Nasze piękne dni i kochane psy w Andaluzji

18. Allie Larkin - Zostań

19. Lucy Dillon - Spacer po szczęście

20. Bruce Cameron - Misja na czterech łapach. Powieść dla ludzi

A to ja spytam o książki ale poradniki a nie fabularne. Takie o tresurze , psychologi psa, żywieniu etc. :) ktoś coś ?

@Silvery dzięki! chyba na kolejny rok mam pełną listę ;)

@Lola&Senshi Tobie bym poleciła Michała Konefała "Sekret grzecznego psa". Naprawdę fajnie skrojony poradnik. Wspomniałabym o książkach Cesara Millana (np. Jak uszczęśliwić psa), ale wiem, że nie wszyscy zgadzają się z jego metodami, więc tylko wspominam, a już sama postanowisz :)

To się jeszcze pochwalę, że lektura "Psiego najlepszego" Bruce'a Camerona już za mną i chyba zacznę peany głosić ;) Ciepła, słodka i pełna miłości do szczeniaków (czy psów w ogóle), opowiada, że pies to kochany członek rodziny, który wnosi mnóstwo magii do codziennego życia. Pozwala inaczej spojrzeć na kwestię tego, czy chcemy zakładać rodzinę i z kim - czy wyobrażacie sobie związek z osobą, która psów nie cierpi? Ja nie! Za to wyobrażam sobie związek z osobą, która pracuje w schronisku, kocha zwierzęta, jest ciepła i otwarta. Taką kobietę znalazł właśnie Josh. A więcej zdradzać nie będę :) Polecam, bo naprawdę warto sięgnąć po Psiego najlepszego:)

@Misja(onariuszka) na 4 łap Przeczytałam dzięki Tobie "Psiego najlepszego" i powiem Ci, że to chyba najlepsze, co mogłam zrobić przed tymi świętami. Po pierwsze, zupełnie inaczej patrzę na moją sunię-znajdunię, bardziej doceniam jej obecność :), po drugie zaserwowałam sobie olbrzymią dawkę ciepła i serdecznej atmosfery Gwiazdki! Dzięki za pomysł z książką, muszę przyjrzeć się teraz innym z listy :-)

Dzięki wam trafiłam na "Psiego najlepszego" i jestem zauroczona i zakochana! Najlepsza lektura na jaką mogłam trafić przed świętami. Pokazuje jak wspaniałym zwierzęciem jest pies i jak wiele wnosi pozytywnych emocji do naszego życia. Naprawdę polecam! :)

Widze sporo pozycji do przeczytania :0 ja zazwyczaj oglądam edukacyjne programy o psach, ale może najwyższy czas skusić się i na książkę.

Ta książka "Psiego najlepszego" ostatnio jest wyeksponowana w Empiku na półkach. Czytając opinię chyba jednak warto sięgnąć po tę pozycje.

@Misio z Cesarem Millanem wolę być ostrożna z proponowaniem jego książek, ale absolutnie zgodzę się z tobą, bo słynny Zaklinacz psów jest na pewno instancją w wielu sprawach, do którego można się odwoływać :)

Zostając w tematyce książki Psiego najlepszego (choć może i założę nowy wątek, zastanowię się :P ), jest akcja, żeby kupując książkę, wesprzeć schronisko. Każdy sprzedany egzemplarz pomaga, więc i ja pomogłam! :D i to się nazywa wkroczenie z impetem w świąteczny klimat ;)

Cześć! Może nie jest to typowo psia książka, ale czy czytał ktoś "Duchowe życie zwierząt"? 

Opinie ma ponoć dobre. Jakie jest Wasze zdanie?

Posted (edited)

"Psiego najlepszego" oraz "Był sobie pies" to świetne  książki. Film "Był sobie pies" jest takim samym wyciskaczem łez, ale mocno okrojonym, choć autor książki był scenarzystą. Ale tak czasem trzeba. Coś o tym wiem, bo sam piszę książki i scenariusze :)  Jeśli mamy mało czasu i lubimy krótkie formy, to polecam do zestawu lektur książkę, zbiór opowiadań "Balsam dla duszy miłośników psów".  A co do filmów to warto obejrzeć "Mój przyjaciel Hachiko".  Są dwie wersje, amerykańska z Richardem Gere i japońska, oszczędna i stonowana. Obie są inne, choć każda dobra na swój sposób. Ale historia pieska jest niesamowita. I prawdziwa, niestety. Pies ma nawet swój pomnik w Japonii. Mogę też polecić może trochę dziwny, węgierski film "Biały Bóg". Trochę hardcorowy, ale w formie i przesłaniu genialny. A co do lektur obowiązkowych, fachowych - to nie ma nic lepszego niż JAK ROZMAWIAĆ Z PSEM Stanleya Corena.  To książka, która pozwala otworzyć oczy na język i zachowanie psa. I sprawdza się w każdym szczególe. Gorąco polecam!

Edited by przenikanie

Posted (edited)

6 godzin temu, przenikanie napisał:

A co do lektur obowiązkowych, fachowych - to nie ma nic lepszego niż JAK ROZMAWIAĆ Z PSEM Stanleya Corena

wszędzie polecasz ta książkę. Zaczynam się zastanawiać, że to jest jedyna książka która przeczytałeś. Może jeszcze znasz jakieś inne warte "polecenia" książki. I nie myśl. że się czepiam

Edited by ojeja

Wcale nie mam ci tego za złe. Po prostu uważam, że książka którą polecam jest dobrze oraz ciekawie napisana a poza tym sprawdza się w praktyce. Oczywiście jest to tylko moje zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgadzać. Nie uzurpuję sobie prawa do bycia wyrocznią :)