10 posts in this topic

Ostatnio rozsmakowuje się w literaturze psiej :) Przeczytałam słynną książkę "Był sobie pies", potem oglądałam film (poryczałam się dwa razy). Teraz zobaczyłam, że jest "Psiego najlepszego" - tego samego autora. Ktoś czytał? Może polecić? Albo coś innego w tematyce piesków. Po co warto sięgnąć?

był sobie pies.jpg

psiego najlepszego.jpg

images.jpg

7 godzin temu, Misja(onariuszka) na 4 łap napisał:

Albo coś innego w tematyce piesków. Po co warto sięgnąć?

Po to:

1. Eric Knight - Lassie, wróć!

2. Steven Winn - Como, wróć!

3. John Grogan - Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata

4. Jon Katz - Dobry pies

5. Garth Stein - Sztuka ścigania się w deszczu

6. Jędrzej Fijałkowski - Emil

7. Abigail Thomas - Życie na trzy psy

8. Joanna Szarras - Garet, fe!

9. Dorota Sumińska - Autobiografia na czterech łapach

10. Dorota Sumińska - Dalej na czterech łapach

11. Michael Morpurgo - W biegu. Niezwykłe przygody wyjątkowego psa

12. Nuala Gardner - Mój przyjaciel Henry

13. Mark Levin - Uratować Sprite'a

14. Jay Kapelman - Misja szczeniak. Pozdrowienia z Bagdadu

15. Lucy Dillon - Psy, Rachel i cała reszta

16. Isabel George - Pies, który uratował mi życie

17. Jackie Todd - Nasze piękne dni i kochane psy w Andaluzji

18. Allie Larkin - Zostań

19. Lucy Dillon - Spacer po szczęście

20. Bruce Cameron - Misja na czterech łapach. Powieść dla ludzi

A to ja spytam o książki ale poradniki a nie fabularne. Takie o tresurze , psychologi psa, żywieniu etc. :) ktoś coś ?

@Silvery dzięki! chyba na kolejny rok mam pełną listę ;)

@Lola&Senshi Tobie bym poleciła Michała Konefała "Sekret grzecznego psa". Naprawdę fajnie skrojony poradnik. Wspomniałabym o książkach Cesara Millana (np. Jak uszczęśliwić psa), ale wiem, że nie wszyscy zgadzają się z jego metodami, więc tylko wspominam, a już sama postanowisz :)

To się jeszcze pochwalę, że lektura "Psiego najlepszego" Bruce'a Camerona już za mną i chyba zacznę peany głosić ;) Ciepła, słodka i pełna miłości do szczeniaków (czy psów w ogóle), opowiada, że pies to kochany członek rodziny, który wnosi mnóstwo magii do codziennego życia. Pozwala inaczej spojrzeć na kwestię tego, czy chcemy zakładać rodzinę i z kim - czy wyobrażacie sobie związek z osobą, która psów nie cierpi? Ja nie! Za to wyobrażam sobie związek z osobą, która pracuje w schronisku, kocha zwierzęta, jest ciepła i otwarta. Taką kobietę znalazł właśnie Josh. A więcej zdradzać nie będę :) Polecam, bo naprawdę warto sięgnąć po Psiego najlepszego:)

@Misja(onariuszka) na 4 łap Przeczytałam dzięki Tobie "Psiego najlepszego" i powiem Ci, że to chyba najlepsze, co mogłam zrobić przed tymi świętami. Po pierwsze, zupełnie inaczej patrzę na moją sunię-znajdunię, bardziej doceniam jej obecność :), po drugie zaserwowałam sobie olbrzymią dawkę ciepła i serdecznej atmosfery Gwiazdki! Dzięki za pomysł z książką, muszę przyjrzeć się teraz innym z listy :-)

Dzięki wam trafiłam na "Psiego najlepszego" i jestem zauroczona i zakochana! Najlepsza lektura na jaką mogłam trafić przed świętami. Pokazuje jak wspaniałym zwierzęciem jest pies i jak wiele wnosi pozytywnych emocji do naszego życia. Naprawdę polecam! :)

Widze sporo pozycji do przeczytania :0 ja zazwyczaj oglądam edukacyjne programy o psach, ale może najwyższy czas skusić się i na książkę.

Ta książka "Psiego najlepszego" ostatnio jest wyeksponowana w Empiku na półkach. Czytając opinię chyba jednak warto sięgnąć po tę pozycje.

@Misio z Cesarem Millanem wolę być ostrożna z proponowaniem jego książek, ale absolutnie zgodzę się z tobą, bo słynny Zaklinacz psów jest na pewno instancją w wielu sprawach, do którego można się odwoływać :)

Zostając w tematyce książki Psiego najlepszego (choć może i założę nowy wątek, zastanowię się :P ), jest akcja, żeby kupując książkę, wesprzeć schronisko. Każdy sprzedany egzemplarz pomaga, więc i ja pomogłam! :D i to się nazywa wkroczenie z impetem w świąteczny klimat ;)