karolila

Czy to pseudohodowla?

13 posts in this topic

Witam serdecznie,
w dniu dzisiejszym, przeglądając olx, natrafiłam na ogłoszenie sprzedaży rodowodowego beagla za 850 zł. Sama mam "beagle'a", który został wzięty ze schroniska jako szczeniak i prawdopodobnie pochodził z pseudohodowli, więc weszłam w ogłoszenie. I nagle pojawiły mi się inne ogłoszenia tego samego faceta. Ogłoszenia sprzedaży bernardynów, labradorów, buldogów i bokserów, oczywiście wszystkie rodowodowe. Zaczęłam się zastanawiać czy nie jest to pseudohodowla, wszystkie mioty pojawiłyby się akurat w tym samym czasie? 5 różnych ras, które mają różne potrzeby itp. i dodatkowo taka ich ilość, pomijając już rozmiary dorosłych psów tych wymienionych ras..
Powiedźcie proszę co o tym sądzicie, bo sama już nie wiem co o tym myśleć.

1 godzinę temu, karolila napisał:

I nagle pojawiły mi się inne ogłoszenia tego samego faceta...
Powiedźcie proszę co o tym sądzicie, bo sama już nie wiem co o tym myśleć.

Hodowla pod egidą Dolnośląskiego Związku Hodowców Psów, i wszystko jasne. Na Olxie nie widzę innych ogłoszeń sprzedaży psów tego hodowcy - prócz wspomnianych beagle po 850 zł - więc coś Ci się pobeaglowało.

6 minut temu, Silvery napisał:

Hodowla pod egidą Dolnośląskiego Związku Hodowców Psów, i wszystko jasne. Na Olxie nie widzę innych ogłoszeń sprzedaży psów tego hodowcy - prócz wspomnianych beagle po 850 zł - więc coś Ci się pobeaglowało.

Oj, przepraszam. Sięgnąłem po pierwsze z brzegu ogłoszenie beagle po 850 zł., ale w tej cenie jest ich więcej. I faktycznie, inny gość oferuje jeszcze labradory, boksery, bernardyny i buldogi - wszystkie z rodowodami DZHPR (Dolnośląski Związek Hodowców Psów Rasowych?). Pewnie to prezes tego związku. Tak to się robi teraz psie biznesy. Od strony formalno-prawnej nikt mu nie podskoczy, a że tymi rodowodami można co najwyżej podetrzeć psom tyłki, to już inna sprawa.

Wydaje mi się, że jednak się nie pobeaglowało. Wystarczy przy tym jednym ogłoszeniu zjechać na dół, aby zobaczyć inne ogłoszenia tego Pana.

1 minutę temu, Silvery napisał:

Oj, przepraszam. Sięgnąłem po pierwsze z brzegu ogłoszenie beagle po 850 zł., ale w tej cenie jest ich więcej. I faktycznie, inny gość oferuje jeszcze labradory, boksery, bernardyny i buldogi - wszystkie z rodowodami DZHPR (Dolnośląski Związek Hodowców Psów Rasowych?). Pewnie to prezes tego związku. Tak to się robi teraz psie biznesy. Od strony formalno-prawnej nikt mu nie podskoczy, a że tymi rodowodami można co najwyżej podetrzeć psom tyłki, to już inna sprawa.

Bardziej zmartwiłam się warunkami w jakich psy przebywają, a nie rodowodami, bo nie wyobrażam sobie jakie trzeba mieć tereny i ile osób musi opiekować się taką ilością psów..

Chyba najwyższa pora żeby to gdzieś zgłosić do odpowiednich organów może ktoś z tym zrobi porządek.

Nic nie wiem o tym co tu pisaliście ale...

Czasem są różne hodowle... prowadzące 4-5-8 ras ale... każda gdzieś indziej (w innym miejscu) ale pod jednym "koordynatorem".

Już nawet Magnum Cordis (bardzo dobra i ceniona hodowla, z wieloma tytułami) posiada chyba 5 ras,ale też i 3 lokalizacje...

No tak teraz to ludzie kombinują na wszystkie sposoby jak zrobić pieniądze. Nawet na zwierzętach potrafią zarobić niezłą kasę. Niestety to są uroki konsumpcyjnego trybu życia gdzie liczy się tylko kasa!!

Był socjalizm było źle...

Jest kapitalizm też źle...

Tak to bywa w życiu...

@Misio

Wolny rynek przynajmniej w kwestii istot żywych powinien mieć jakieś regulacje. Oczywiście nie w kwestiach cen, ale standardów chowu itd.

To uważam że jednak powinno wynikać z uczciwości i "miłości" do "braci mniejszych" :-)

2 godziny temu, Misio napisał:

To uważam że jednak powinno wynikać z uczciwości i "miłości" do "braci mniejszych" :-)

tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze, nie ma miejsca ani na uczciwość, ani na miłość do braci mniejszych. W takich powstałych stowarzyszeniach/klubach w większości nie dba się o dobrostan zwierząt, bo kasa jest ważniejsza. Trzeba "wycisnąć" jak najwięcej

Tak smutna prawda w naszych czasach nastawionych na konsumpcjonizm i chęć zysku za wszelką cenę. Wszyscy gonią za kasą nie zważając na nic innego może jednak trzeba czasami przystopować czy ta gonitwa jest warta tego. Później słyszymy o 40-latkach, którzy mają zawały bo nie mają czasu zadbać o siebie. Ludzie nie dbają o siebie to tym bardziej nie będą dbali o zwierzęta. Straszne to wszystko i smutne.