miloxd

zgaga
Psia zgaga ?

3 posts in this topic

Witam

Adoptowałem psa ze schroniska (tj. 3 lata jak go mam). Od samego początku, od czasu do czasu miewał ataki "lizania".  Ostatnio się to nasiliło. Co mam na myśli.

Zaczyna lizać jak opętana dywan/podłogę. Ogólnie miejsca w których może znajdować się sierść (dywan po takiej akcji jest czystszy niż bym go sam odkurzał). Przy tym tak jakby mlaszcze? nwm jak to opisać. Tak jakby miała sporo śliny w pysku. Czasami wręcz się zakrztusi. Również czasami popisukuje.  Nie mówiąc o tym że jak wyczai gdzieś skarpetkę, to potrafi ją w całości połknąć i po kilku dniach wydalić. Takowa skarpeta natychmiastowo jej pomaga.. Podczas tych ataków wychodzę z nią na dwór i wtedy wcina trawę, chodź staje się to męczące gdy dzieje się to o 3 w nocy.

Żeby było jasne. Nie dajemy jej żadnych resztek z obiadu itp. bo wtedy pewne jest że znowu to nastąpi. Karmię ją głównie suchą (teraz zakupiłem nieco lepszą marki Brit)  i mokrą.

Byłem z nią u 2 weterynarzy. Żaden się tym zbytnio nie przejął (albo po prostu nie wiedział co ma powiedzieć..) Czytałem że może to być nadkwasowość i w tej sytuacji podawać renie. 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Objawy faktycznie wskazują na nadkwasotę i zgagę. Najlepiej byłoby, gdybyś udał się do jeszcze innego weterynarza i wykonał on badania endoskopowe. Po rozpoznaniu choroby, lekarz powinien poszukać bezpośredniej przyczyny, dopiero wtedy będzie mógł dobrać odpowiednie leczenie. 

Również istotne będzie wprowadzenie diety lekkostrawnej, która powinna być bogata w skrobię, natomiast należy ograniczyć tłuszcze, z  czasem dodając nabiał niskotłuszczowy.

Pozdrawiamy :)

1 person likes this