Sign in to follow this  
Followers 0
trueno95

Gryzienie wszystkiego przez psa

2 posts in this topic

Witam. Mam duży problem z prawie roczną suczką rasy mieszanej, którą zabrałem ze schroniska ok. 2 miesiące temu.  Suczka gryzie wszystko w zasięgu jej wzroku, rozgryza worki ze śmieciami i roznosi je po całym podwórku, gryzie kwiatki, krzaki, generalnie wszystko co jest możliwe. Spacer czy zabawa z nią też jest uciążliwa, nie mogę postawić kroku, bo cały czas gryzie mnie po butach i pląta się pod nogami i skacze. Nie jest agresywna w stosunku do ludzi. Ostatnio posprzątałem plac, schowałem przed nią wszystkie rzeczy i wypuściłem ją ze smyczy to zaczęła rysować samochód zębami. Kupiłem jej już kilka zabawek do gryzienia, mimo to po chwili zabawy znudziła się i dalej zaczęła niszczyć wszystko dookoła o.O. Pytałem weterynarza, odpowiedział że to normalne w jej wieku ( nie ma to jak fachowa diagnoza i pomoc -_-). Może jakieś tabletki uspokajające załatwiłyby sprawę? Niestety jeśli to się nie zmieni będę zmuszony oddać psa spowrotem, gdyż nie potrafię się nim zająć, a jest mi go szkoda i nie widzę sensu więzienia go na smyczy, a jak narazie innej opcji nie ma, bo suczka niszczy wszystko na jej drodze.

niszczy bo się nudzi. Wet dobrze ci powiedział, to jest normalne zachowanie psa w jej wieku, psa, który się nudzi i znajduje sobie sam zajęcie. A że akurat jest to forma zajęcia destrukcyjna ... to ma to taki skutek że zwracasz na sunię choć trochę uwagi. Pies nie jest dodatkiem do podwórka (z twojej wypowiedzi wnioskuję ze na podwórku mieszka), ani alarmem. Nie powinien stanowić dodatku równiez na zasadzie "bo sąsiad ma to ja też". Pies to stworzenie, które potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Szczególnie jeśli to jest młody pies i na dodatek mający przykre doświadczenie z człowiekiem, ale jeszcze temu człowiekowi (nowemu) ufa. Same zabawki które szybko ją nudzą, nie zastąpią jej zabawy i bycia z tobą. 

Dnia 24.12.2017 o 13:10, trueno95 napisał:

Niestety jeśli to się nie zmieni będę zmuszony oddać psa spowrotem, gdyż nie potrafię się nim zająć, a jest mi go szkoda i nie widzę sensu więzienia go na smyczy, a jak narazie innej opcji nie ma, bo suczka niszczy wszystko na jej drodze.

Nie, nie musisz jej oddawać, a tłumaczenie że nie potrafisz się nią zająć to tylko wymówka z twojej strony. Poświęc jej trochę czasu, baw się z nią, rzucaj jej piłkę, ucz podstawowych komend. Chwal za kazdym razem jeśli wykona to o co ci chodzi. Nie zniechęcaj się przy pierwszych niepowodzeniach, bo zanim sunia załapie czego od niej wymagasz, to trochę czasu minie. Ale trzeba być cierpliwym, a na efekty trochę poczekać.