Sign in to follow this  
Followers 0
Nokusioff

Pomoc w wybraniu rasy oraz kilka pytań

5 posts in this topic

Zacznę od pytania, przygotowuje się do zakupu psa i na chwilę obecną zastanawiam się nad Rotweillerem lub Cane Corso chociaż nie ukrywam że jest parę innych ras które też mi wpadło w oko.  Interesują mnie głównie molosy. Prosiłbym o pomoc w wybraniu rasy.  Pies na pewno będzie mieć raz dziennie porządny spacer z biegiem itd., problemem może być to że czasem może zdarzyć się cały tydzień będzie musiał zostawać max 7 godzin samemu, oczywiście póki nie nauczy się zostawać samemu zawsze ktoś będzie. Problemem jest również że mieszkamy w mieszkaniu 40m kwadratowych. Zależy mi na tym by pies potrafił zająć sie czymś samemu nawet jak jestem w domu.  Ewentualnie możecie proponować inne rasy. 

Mam też jedno pytanie na temat rottweilerów, zauważyłem że nie które mają inne pyski, różnice widać na zdjęciu poniżej. Czy jest to różnice ze względu na płeć czy jak? 

2381-rottweiler-3.jpg

536947962_1_261x203_rottweiler-rottweilery-fci-rezerwacja-sroda-wielkopolska.jpg

7 godzin temu, Nokusioff napisał:

zauważyłem że nie które mają inne pyski, różnice widać na zdjęciu poniżej.  Czy jest to różnice ze                                                                                                                   względu na płeć czy jak?

nie, po prostu są różne linie hodowlane. Niektóre mają psy o drobniejszej budowie, a inne o budowie masywniejszej. Jeśli decydujesz się na psa tej rasy, to przypuszczam że nie jest, nie będzie to twój pierwszy pies i posiadasz wiedzę na temat wychowania/postepowania z psem. Tym bardziej że rotek (i nie tylko) to nie jest pies "dla każdego". Jest to pies wymagający konsekwencji w prowadzeniu. Dlatego jeśli chcesz psa tej rasy, to proponuję ci poszukać dobrych, sprawdzonych hodowli w Związku Kynologicznym

Tak miałem wcześniej sznaucera olbrzymiego i amstaffa z tą różnicą że mieszkałem jeszcze w domu z ogrodem. Nie chodzi mi tu o masywność, ten drugi ma szerszą czaszkę, krótszy pysk, oczy bliżej nosa. I czy faktycznie rotek lub Cane dadzą radę wytrzymać 6 h samemu i czy wystarczy im mieszkanie?

To prawda z tymi hodowlami. Trzeba je dokładnie sprawdzić, żeby nie kupić pieska obciążonego genetycznie. Niektóre pseudohodowle są nastawione tylko na zysk i pieski niestety mają skłonności do alergii, kłopotów ze stawami czy ogólnie mają tendencję do chorowania.