Sign in to follow this  
Followers 0
viktoria433

żywienia starego psa

4 posts in this topic

Dieta powinna być lekkostrawna i wzbogacona w preparaty, które pomogą opóźnić proces starzenia i odbudować chrząstki stawowe. Można podawać posiłki przygotowując je samemu: ryż, kurczak albo chudą wołowinę z gotowaną marchewką czy burakami i łyżkę oliwy, albo podawać gotowe karmy przeznaczone dla starczych psów. Posiłek dla seniora powinien zawierać witaminy E i C, beta-karoten i selen, a mniej białka.

Pozdrawiamy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"mniej białka"   Pokarm starszego psa musi zawierać więcej białka . Białko powinno być łatwostrawne i dobrze przyswajalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staruszkom najlepiej dawać karmę dla staruszków. Wielu producentów ma karmy dedykowane dla starszych psów, ale to jaką wybierzesz powinno zależeć od Twojego psa. Warto stawiać przy tym na jakość i odpuścic sobie tanie karmy z supermarketów, które nie mają dobrego składu. Całkiem niezłe są karmy eukanuba czy purina. Powinieneś obserwować jak pies się po nich czuje i czy przypadkiem nie ma po nich gazów. 

Jeśli mogę zasugerować to tutaj jest dobry sklep zoologiczny flogard.  Skontaktuj się z nimi, powinni powiedzieć jaką karmę warto kupić dla danej rasy psa oraz do tego ile ma pieseł lat. Mają również spory blog, na którym znajdziesz wiele informacji o psach. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

Media społecznościowe

Dodaj nas