Sign in to follow this  
Followers 0
vaglovwe

Ucięte wibrysy u psa.

3 posts in this topic

Witam, wczoraj mojemu psiakowi przydarzyła się nieprzyjemna sytuacja. Posiadam psa rasy sznaucer miniaturowy, maść pieprz i sól. Siwy ma 10 lat. Wczoraj zaprowadziłam go do fryzjerki, która okazała się być niekompetentna i obcięła mojemu sznaucerowi jego zapuszczane przez 10 lat wąsy wraz z wibrysami (jeśli dobrze pamiętam to tak one się nazywają) :(:(:( W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się w szczególności do posiadaczy sznaucerków (również do innych) z kilkoma pytaniami, z góry serdecznie dziękując za odpowiedź:

1. Jakie są konsekwencje obcięcia wibrysów?

2. Jak długo odrastają sznaucerowi wąsy (w sensie włosy), o ile odrastają?

3. Czy wibrysy również potrafią odrosnąć?

wibrysy służą do "ostrzegania" szczególnie jak jest ciemno, że coś znajduje się blisko pyska (ściana, meble itp) przez co chronią go przed uszkodzeniem głowy czy też nosa. Na pewno mu odrosną, ale jaka jest ich "prędkość" odrastania, to trudno powiedzieć. W każdym bądź razie nie martw się, ani się nie spostrzeżesz jak będzie je miał ponownie

Jak wyżej. Wąsy co jakiś czas same się wymieniają, dlatego i obcięte powinny z czasem odrosnąć. Musisz teraz pilnować, by piesek nie biegał samemu do ciemnego pokoju, bo może się uderzyć.

Pozdrawiamy :)