539

Fryderyk-nasz pies

3 posts in this topic

Witajcie.

Wraz z żoną przygarnęliśmy pieska urodzonego 27 czerwca 2017 roku. Pies żył na podwórku, nie wychodził poza jego obszar, spał na dworze, nigdy nie był szczepiony ani odrobaczany. Pierwsza wizyta u weta to podanie advocate pod sierść, po tygodniu pierwsze odrobaczenie i szczepienia.

Pies dostał Dehinel plus w ilości 1,5 tabletki (waga psa 13.7 kg) Po 10 dniach od tabsa i tak w kupie znajdowały się resztki robali stad pies dostał Aniprazol prze 3 kolejne dni po 1,5 tabsa. Psu gotujemy sami, dużo mięsa(wołowina przerastana, kurczak, indyk, mięso wieprzowe z szynki, do tego przecierane warzywa - marchew, zielony groszek, seler, pietruszka. Całości dopełnia kasza jaglana w ilości ok 1/5 całego dania, reszta to mięso i warzywa. Zjada chętnie. Jest pogodny, wesoły i świetnie się socjalizuje.

Pytanie kiedy zanieść kał do analizy na robale (Aniprazol skończył w niedzielę) Mimo zakończonej kuracji w kale wciąż widoczne białe kulki i stolec raczej lekko poluźniony.

Kiedy skończą zdychać te robale na dobre????? Pies zawsze po tabsach ma rozluźniony stolec , jasny żółty, czasem kawałkami zielony. Teraz wypróżnienia zaczynają przybierać normalną postać ,ale wciąż co jakiś rzut wyskakują białe kulki w kale. Piesek jest kochany- serio taki miły ciepluch, kraina łągodnosci.

Przez pierwszy tydzień tak się mnie bał (żony nie) ,ze potrafił się zesikać kiedy próbowałem go pogłaskać. Widział ,ze o niego dbam, byłem łagodny, ale stanowczy, tylko ja dawałem mu jeść. Na spacer ze mną nie chciał chodzić. Któregoś ranka był to chyba 8 albo 9 dzień jego obecności przyszedł do mnie rano do łóżka i polizał mnie. Od tamtej pory pękło wszytko co złe miedzy nami i teraz jest super. Jest grzeczny, na wolnym terenie hasa bez smyczy, pilnuje się i słucha.

Foto z wizyty u weta.

Wideo z ostatniego wypadu:

https://streamable.com/

Pies ma chorobę lokomocyjną, strasznie się ślini w aucie, nie wiem jak mu pomóc, słyszałem ,ze czasem samo przechodzi........

Poradźcie kochani co z tymi robalami i tym ślinieniem z resztą damy radę :)

20180105_200022.jpg

Edited by 539