Sign in to follow this  
Followers 0
dawid123

Różnica między komendami i NIE przychodzenie

1 post in this topic

Cześć,

czy komendy "nie rusz" można używać aby np. odciagnąć psa od gryzienia mebli? Jestesmy na etapie, gdzie pies na komende nie rusz cofa się/nie dotyka leżacych obok niego smakołyków. Ale kiedy kończymy trening w domu i zaczyna coś gryźć kompletnie na nią nie reaguje. Reaguje tylko podczas treningu i ze smakołykami. Jak mu postawiłem jakiś papier to od razu się na niego rzucił - dopiero po podstawieniu smakołīka pod nos przestał. Co robić?

Czytałem tez o komendzie daj/puść. Czy może ona bardziej się nadaje? Czy różnica jest taka, że "nie rusz" stosujemy do sytuacji kiedy pies się dopiero zbliża, a daj/puść kiedy juz coś zaczął gryźć albo jeść?

Chciałem jeszcze zapytać o jedną kwestię - piesek jest bardzo skupiony podczas treningu, po zawołaniu go imieniem przychodzi - bo wie, że dostanie smakołyk. Ogólnie w dou na mnie reaguje, ale nie zawsze przychodzi po zawołaniu - szczególnie kiedy jest czymś zajęty jak np. gryzieniem. Wtedy, jak pisałem wyżej, nie reaguje ani na imię ani na komendy. Co radzicie?