Sign in to follow this  
Followers 0
dawid123

Różnica między komendami i NIE przychodzenie

1 post in this topic

Cześć,

czy komendy "nie rusz" można używać aby np. odciagnąć psa od gryzienia mebli? Jestesmy na etapie, gdzie pies na komende nie rusz cofa się/nie dotyka leżacych obok niego smakołyków. Ale kiedy kończymy trening w domu i zaczyna coś gryźć kompletnie na nią nie reaguje. Reaguje tylko podczas treningu i ze smakołykami. Jak mu postawiłem jakiś papier to od razu się na niego rzucił - dopiero po podstawieniu smakołīka pod nos przestał. Co robić?

 

Czytałem tez o komendzie daj/puść. Czy może ona bardziej się nadaje? Czy różnica jest taka, że "nie rusz" stosujemy do sytuacji kiedy pies się dopiero zbliża, a daj/puść kiedy juz coś zaczął gryźć albo jeść?

Chciałem jeszcze zapytać o jedną kwestię - piesek jest bardzo skupiony podczas treningu, po zawołaniu go imieniem przychodzi - bo wie, że dostanie smakołyk. Ogólnie w dou na mnie reaguje, ale nie zawsze przychodzi po zawołaniu - szczególnie kiedy jest czymś zajęty jak np. gryzieniem. Wtedy, jak pisałem wyżej, nie reaguje ani na imię ani na komendy. Co radzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

Media społecznościowe

Dodaj nas