Szopek

Dorosły pies ze schroniska, a sucha karma

2 posts in this topic

Posted (edited)

Cześć :) to mój pierwszy post, witam wszystkich :) tydzień temu adoptowałam wraz z Mężem 3 letniego psa ze schroniska.

Mój problem to: pies kompletnie nie jest zainteresowany suchą karmą (próbowałam zwykłej Pedigree - jak w schronisku, Brita i jednej bezzbożowej) - bez skutku.

Od razu chce się przyznać, że popełniliśmy błąd nowicjusza i drugiego dnia (gdy pies nic nie jadł już ponad 48h) dostał od nas gotowane jedzenie - wcześniej wymiotował po przyjedzie do domu (pewnie ze stresu?). Od tamtej pory nie rusza suchego. Ustalałam z wolontariuszką, która się nim opiekowała, że w schronisku jadł tak naprawdę to co było dostępne - suche, mokre, gotowane.

Bardzo proszę o jakąś radę lub wskazówkę jak podejść teraz do niego aby zachęcić go do jedzenia suchej karmy. 

Dziekuje :) 

Edited by Szopek
Wygląd postu

Witaj,

zapewne Twoje zapytanie jest nieaktualne, ale dla potomności podam Ci swój sposób na takiego "cwaniaczka".  Można kupić olej rybny dla pieska i polewać taką suchę karmę :) Wcinają aż im się uszy trzęsą. Przy okazji podpowiem, że taki olej oprócz wabienia do karmy, czy poprawy jej smaku działa prewencyjnie przeciwko wszelakim stanom zapalnym, po dłuższym stosowaniu widać też poprawę w sierści pieska. Pozdrawiam