2 posts in this topic

Witam pare dni temu znalazłem małego bokserka weterynarz określił wiek na 8 tygodni jest bardzo wychudzona waży około 1.3 kg chciałbym jak najlepiej o nią zadbać z tąd moje pytanie. Czym karmic takiego szczeniaczka i ile tak naprawde 8 tygodniowy bokserek powinien ważyć?

Jeśli chodzi o wagę to nie podpowiem - sugeruję podpytać weterynarza, lub zadzwonić do dowolnej dobrej hodowli tej rasy i zapytać. Zobaczysz, że chętnie podpowiedzą jak się takim psem zaopiekować, na co zwrócić uwagę i jak taki piesek powinien się zachowywać oraz ile ważyć.

Co do żywienia - każda karma premium czy superpremium dla szczeniąt będzie dobra. To kwestia indywidualna, ale też kwestia Twoich finansów - może to być Orijen czy Bomill, a może być Brit Care czy Bosch, albo coś pomiędzy. Pamiętaj, że każdy pies reaguje inaczej na daną karmę, i będziesz musiał być może nieco potestować zanim trafisz na coś odpowiedniego. Na początek, jeśli budżet pozwoli, spróbuj właśnie Orijena czy Acanę, albo coś z półki niżej - Purinę Pro Plan, Hillsa, czy Royal Canin. Nieco niżej stoi Josera, Bosh, czy Brit -ale to nadal świetne karmy, i solidne marki, które sprostają żywieniu takiego organizmu, a polecam je bo akurat te próbowałem na psie swoim i swoich klientów, i wiem, że najczęściej świetnie się sprawdzają.

Pamiętaj też o socjalizacji szceniaka, bo to może zaważyć na całym jego życiu, o odpowiedniej dawce nauki i szkolenia, ruchu, i czułości oraz zabawy, o opiece weterynaryjnej i pielęgnacji. Wiele spraw u takiego malucha jest ważnych, także warto zaopatrzyć się choćby w najprostszą lekturę nt. szczeniąt - naprawdę może się przydać, jeśli nie miałeś nigdy takiego malucha. Jakby coś konkretnego Cię dręczyło to pytaj.