2 posts in this topic

Witam pare dni temu znalazłem małego bokserka weterynarz określił wiek na 8 tygodni jest bardzo wychudzona waży około 1.3 kg chciałbym jak najlepiej o nią zadbać z tąd moje pytanie. Czym karmic takiego szczeniaczka i ile tak naprawde 8 tygodniowy bokserek powinien ważyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wagę to nie podpowiem - sugeruję podpytać weterynarza, lub zadzwonić do dowolnej dobrej hodowli tej rasy i zapytać. Zobaczysz, że chętnie podpowiedzą jak się takim psem zaopiekować, na co zwrócić uwagę i jak taki piesek powinien się zachowywać oraz ile ważyć.

Co do żywienia - każda karma premium czy superpremium dla szczeniąt będzie dobra. To kwestia indywidualna, ale też kwestia Twoich finansów - może to być Orijen czy Bomill, a może być Brit Care czy Bosch, albo coś pomiędzy. Pamiętaj, że każdy pies reaguje inaczej na daną karmę, i będziesz musiał być może nieco potestować zanim trafisz na coś odpowiedniego. Na początek, jeśli budżet pozwoli, spróbuj właśnie Orijena czy Acanę, albo coś z półki niżej - Purinę Pro Plan, Hillsa, czy Royal Canin. Nieco niżej stoi Josera, Bosh, czy Brit -ale to nadal świetne karmy, i solidne marki, które sprostają żywieniu takiego organizmu, a polecam je bo akurat te próbowałem na psie swoim i swoich klientów, i wiem, że najczęściej świetnie się sprawdzają.

Pamiętaj też o socjalizacji szceniaka, bo to może zaważyć na całym jego życiu, o odpowiedniej dawce nauki i szkolenia, ruchu, i czułości oraz zabawy, o opiece weterynaryjnej i pielęgnacji. Wiele spraw u takiego malucha jest ważnych, także warto zaopatrzyć się choćby w najprostszą lekturę nt. szczeniąt - naprawdę może się przydać, jeśli nie miałeś nigdy takiego malucha. Jakby coś konkretnego Cię dręczyło to pytaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

Media społecznościowe

Dodaj nas